Влада любить приголомшувати українців різноманітними ноу-хау. Повідомлення про покази в кінотеатрах фільмів англійською мовою, перейменування Запоріжжя та повну відмову від готівки надійшли днями й дали людям тему для обговорення не на один день. Про український дубляж ми вже писали, а сьогодні спробуємо розібратися, що чекає на пересічних українців, якщо держава повністю перейде на cashless-економіку.
Про ноу-хау зі скасуванням готівки було сповіщено в Лондоні 21 червня. Слово для виступу на конференції Ukraine Recovery Conference взяв заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма. Таким чином автори нововведення воліють здолати корупцію, наголосив чиновник й пообіцяв найближчим часом представити дорожню карту.
Донині у світі не існує жодної безготівкової країни. Тож українці мають унікальний шанс відчути на власній шкірі cashless економіку. Пан Ростислав визнав, що скасування готівки є порушенням прав людини, натомість таким чином, на його думку, можна ефективно боротися з корупцією.
Звісно, за безготівковим обігом легко відстежити перебіг грошових операцій між продавцем і споживачем. А це сприятиме розвитку країни в цілому.
Водночас cashless-економіка виключить з економічного процесу чимало громадян, серед яких люди похилого віку, малозабезпечені та мешканці віддалених куточків. А що вже казати про мешканців прифронтових територій, які часто-густо сидять не лише без світла й газу, але й без зв’язку. Всі вони або не матимуть доступу до цифрових платіжних засобів, або не матимуть можливості користуватися ними.
Хакери й шахраї різного штибу активізують свою роботу, викрадаючи ідентифікаційні дані чи влаштовуючи кібератаки. А що буде під час блекаутів, якими нас усю зиму “радували” московити, годі й казати. Можливо, ідея й непогана, але абсолютно недоречна в сучасних реаліях.