Уважні містяни помітили, як у парках та скверах з’явилися фіолетові квіточки по окремо і в композиціях з іншою рослинністю. Від них розповсюджується приємний аромат. Ці пишні напівкущики називаються лавандою.
Київ
Багаторічники можуть мати різні відтінки кольору. Лавандовий охоплює спектр від світло-фіолетового до темно-синього. Зрідка зустрічаються рожеві та навіть білі сорти лаванди.
На київських вулицях частіше можна зустріти вузьколисту лаванду, оскільки вона краще переносить морози. Та є й широколисті екземпляри. Всього Київзеленбуд використовує для озеленення понад 40 видів цієї дивовижно ніжної рослини.
Івано-Франківщина
Ціле лавандове поле можна зустріти в івано-франківському селі Уторопи. Сім’я Волощуків уже третій рік поспіль вирощує лаванду, оскільки про це давно мріяла їхня донька. Гроші з продажу букетиків передають волонтерам на допомогу ЗСУ.
Попервах висадили три сотні кущиків. Гадали, що будуть на цьому заробляти гроші, але почалася повномасштабна війна, тож запропонували всім охочим придбати букетик чи сфотографуватися на лавандовому полі, а гроші спрямувати на підтримку односельців, які воюють.
Кропивниччина
Село Шляхове Кропивницького району має власне лавандове поле, на якому зростають 2,5 тисячі кущиків запашних квітів. Виростило квіти подружжя Болобонів. Цьогоріч лавандові квіти вдалися особливо гарними, оскільки зростають уже 3 роки.
З квітів лаванди виробляють не лише олію, але й лікер, лимонад, додають у печиво. Господарі відмовилися від вирощування сільськогосподарських культур на користь фіолетової квітки. Весь час розширюють посадку, засадивши лавандою практично все поле на 4 тис. кв.м.