Приємно вражають вчинки деяких людей, що не стали жорсткими в сучасних умовах, а продовжують опікуватися дикими тваринами, зокрема, червонокнижними.
Випустив дикого кота в ліс
Набачивши в хлопчаків дикого лісового кота, Юрій Тюх із Закарпаття сплатив їм гроші та забрав тваринку. Але не для того, щоб приручити й змусити жити в незвичних для смугастика умовах. Закарпатець вирішив випустити дику тваринку в національному парку “Синевир”.
Звісно, спочатку нагодував і позбавив від кліщів, яких нарахував на тілі бідолашки аж 17 штук, а вже потім поніс до лісу. Кошеня шипіло й не хотіло йти до рук. Тоді чоловік перевернув котоноску й витрухнув лісового кота. Відчувши під лапками рідну стихію природи, той чкурнув у бік кущів з космічною швидкістю.
Незрозуміло, яким чином кіт потрапив до дітей. Але вони його тримали вдома у клітці. Тепер хижак буде в себе вдома.
Тварини в національному парку
Те, що на Закарпатті водяться лісові коти, які входять до Червоної книги, підтверджують дані фотопастки, розташованої в Ужанському національному природному парку. Зіткнутися з цією твариною на галявині чи в узліссі можна значно частіше, аніж, скажімо, з риссю.
Дикі тварини відрізняються від свійських особливостями хвоста. Він значно більший, а ще має тупий кінець та 4-6 чорних кілець. Маленькі кошенята народжуються з блакитними очима, а в міру дорослішання змінюють їх забарвлення на сіре. Лісові кішки люблять селитися в дуплах дерев, де вигодовують потомство, яке з’являється на світ навесні.