Суспільство розділилося на два ворожих табори. Одні категорично проти заборони електронних сигарет. Інші ж не бажають легалізації канабісу, і їм байдуже, що мова йде про медичний препарат.
Заборона куріння
Довгий час вважалося, що електронні сигарети є безпечною альтернативою цигаркам. Згодом з’ясувалося, що це така ж, а може, ще й гірша погана звичка. Тож Верховна Рада ухвалила закон, що забороняє виробляти та розповсюджувати пристрої для куріння.
На першому етапі не дозволяється рекламувати електронні сигарети, пристрої та контейнери до них. А за рік пошириться заборона й на продаж айкосів. Так зробили, аби підприємці встигли розпродати старі запаси товару. Але вже зараз за продаж шкідливих товарів неповнолітнім особами штрафуватимуть більш ніж на 10 тисяч гривень.
Заборонено також використовувати пристрої для нагріву й куріння в усіх громадських місцях так, як це було зроблено зі звичайними сигаретами.
Дозвіл канабісу
До початку війни з росією застосування медичного канабісу в Україні потребувало близько 2 мільйонів осіб. Це люди, що страждають на онкологію, епілепсію, хворобу Альцгеймера. Інші знеболювальні їм не здатні допомогти, а от медичний канабіс зніме больовий синдром і значно покращить їх стан.
У зв’язку з бойовими діями й різким зростанням кількості поранених і людей без кінцівок із фантомними болями такої допомоги потребуватимуть уже 5 мільйонів українців. Тож легалізація медичного канабісу, яку наші законодавці підтримали у першому читанні, є дуже своєчасною.