Радянський герб на Батьківщині-матері замінять тризубом: питання вирішене, гроші на реконструкцію знайдено

Багатьом здається, що позбавляння столичного монумента Батьківщини-матері від радянського герба на щиті є не на часі. Мовляв, на ці гроші можна було б придбати кілька десятків мавіків для наших захисників.

Багатьом здається, що позбавляння столичного монумента Батьківщини-матері від радянського герба на щиті є не на часі. Мовляв, на ці гроші можна було б придбати кілька десятків мавіків для наших захисників.

Натомість у Державній інспекції архітектури та містобудування України притримуються іншої думки. Тож дозвіл на перероблення щита видано. Тепер на ньому має засяяти Тризуб, який є малим гербом України. Роботи розпочнуться найближчим часом.

Радянський герб демонтують

Монумент, зведений у 1981 році, перебуває серед рекордсменів, адже в Європі вищої пам’ятки за скульптуру цієї жінки не існує. 2022 року в Дії провели голосування щодо необхідності зміни символіки на велетенській жінці. Тоді з 800 тисяч українців 85% висловилися за тризуб.

За іронією долі Батьківщина-мати погрожує мечем не зловісному для кремля блоку НАТО, а якраз з-під лоба поглядає у бік москви.

На щиті з’явиться тризуб

В Інституті національної пам’яті вважають, що на проведення робіт з демонтажу й установки піде не менш як рік. Радянську символіку планували знищити значно раніше, та на заваді стала пандемія коронавірусу. Війна не є перепоною для встановлення українського герба. Роботи проводитимуться не коштом бюджету, а за рахунок меценатів.

Кому слід приготуватися

Батьківщиною-матір’ю кияни не збираються обмежуватися. Невдовзі декомунізація має дістатися пам’ятника Щорсу та мосту Патона. Є ще зірки на ВДНГ. Та про їх усунення мова поки що не йде.

Пам’ятник Щорсу на черзі

Щорса планували перенести на ВДНГ, облаштувавши там музей радянської пропаганди, та досі не знайшли коштів на створення подібного закладу. Парк радянського періоду функціонує в Спадщанському лісі на Сумщині, але кияни не готові розпрощатися з монументом, для якого позував сам Леонід Кравчук.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп Таро від Анжели Перл для Овнів, Стрільців та Левів: чого чекати знакам Зодіаку в найближчі 2 тижні

Популярна астрологиня Анжела Перл склала Таро прогноз для Овнів, Стрільців і Левів на найближчі два тижні. Що принесе кожному з цих знаків енергія Повного місяця? "Один Факт" розповість.

Як часто поливати полуницю в період цвітіння та після збору врожаю, щоб ягоди завжди росли соковитими

Щоб полуниця на грядці виросла соковитою, правильно поливайте її під час цвітіння. Скільки саме разів на тиждень потрібно зволожувати грядочки з полуницею — "Один Факт" розповість далі.

Схожі, як дві краплі води: як виглядає 26-річна донька Кузьми Скрябіна, яка пішла в медицину, а не на сцену

Марія-Барбара Кузьменко — ϵдина донька музиканта Андрія Кузьменка. Дівчина із незвичним імʼям обрала для себе не зіркову професію. Чим вона займаϵться і як зараз виглядаϵ — читайте далі.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у червні

Червень 2024 року — чудовий час для пересадки кімнатних рослин та квітів, що ростуть на домашньому підвіконні. Які дати найкраще для цього підходять — розповість Місячний календар.