Після того, як росіяни вщент розбомбили завод “Артемсіль”, українцям довелося шукати альтернативне джерело видобутку цієї важливої корисної копалини. І його було знайдено на Закарпатті.
З нового родовища вже видобули перші кілограми. Як запевняє місцева влада, це родовище здатне покрити всі потреби країни в технічній та кухонній солі. Тож і суп буде чим посолити, і дороги в ожеледицю посипати.
Коли президент навідався 2 серпня на Закарпаття, йому передали сіль, що добули на Тереблянському родовищі. Усі дозвільні документи на видобуток ТОВ “Катіон Інвест” отримало ще 2017 року. А у квітні ТОВ “Закарпатська видобувна компанія” придбала ліцензію на Західно-Тереблянську ділянку – родовище по сусідству.
Влада підрахувала, що Буштинське соляне родовище має постачати 150 тис. тонн солоного продукту на місяць. Соляний пласт у деяких місцях сягає до 500 м, в інших – 35 м, але й цього достатньо, щоб запускати видобуток.
Усього Україні потрібно близько 450 мільйонів тонн технічної солі на рік. Її стали добувати на початку року, розпочавши з об’єму в 150 млн тонн. Далі планують розширювати виробництво. Тепер черга дійшла і до харчової солоної добавки.
Всього на Закарпатті виявлено вже з десяток діапірових куполів кам’яної солі. Поки що звели дві шахти у Тереблянському родовищі. Та є ще дуже перспективні Солотвинський та Олександрівський діапіри.
Запаси солі тут сягають близько 150 млн тонн. Її добуватимуть підземним вилуговуванням. А “Екстру” отримуватимуть завдяки екологічно чистій вакуум-випарці.