Родовище солі в Закарпатті запрацювало на повну силу: вслід за технічною сіллю почали видобуток харчової

Після того, як росіяни вщент розбомбили завод "Артемсіль", українцям довелося шукати альтернативне джерело видобутку цієї важливої корисної копалини. І його було знайдено на Закарпатті.

Після того, як росіяни вщент розбомбили завод “Артемсіль”, українцям довелося шукати альтернативне джерело видобутку цієї важливої корисної копалини. І його було знайдено на Закарпатті.

З нового родовища вже видобули перші кілограми. Як запевняє місцева влада, це родовище здатне покрити всі потреби країни в технічній та кухонній солі. Тож і суп буде чим посолити, і дороги в ожеледицю посипати.

На Закарпатті почали добувати не лише технічну, але й кухонну сіль

Коли президент навідався 2 серпня на Закарпаття, йому передали сіль, що добули на Тереблянському родовищі. Усі дозвільні документи на видобуток ТОВ “Катіон Інвест” отримало ще 2017 року. А у квітні ТОВ “Закарпатська видобувна компанія” придбала ліцензію на Західно-Тереблянську ділянку – родовище по сусідству.

Влада підрахувала, що Буштинське соляне родовище має постачати 150 тис. тонн солоного продукту на місяць. Соляний пласт у деяких місцях сягає до 500 м, в інших – 35 м, але й цього достатньо, щоб запускати видобуток.

Президентський шматочок солі

Усього Україні потрібно близько 450 мільйонів тонн технічної солі на рік. Її стали добувати на початку року, розпочавши з об’єму в 150 млн тонн. Далі планують розширювати виробництво. Тепер черга дійшла і до харчової солоної добавки.

Всього на Закарпатті виявлено вже з десяток діапірових куполів кам’яної солі. Поки що звели дві шахти у Тереблянському родовищі. Та є ще дуже перспективні Солотвинський та Олександрівський діапіри.

Запаси солі тут сягають близько 150 млн тонн. Її добуватимуть підземним вилуговуванням. А “Екстру” отримуватимуть завдяки екологічно чистій вакуум-випарці.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".