Останнім часом стрічки новин зарясніли повідомленнями про зростання попиту на фіктивні шлюби. Подібна тенденція розпочалася в країні ще до 2022 року. Та останнім часом стався справжній бум на одруження за розрахунком.
Здобуття українського громадянства за допомогою фіктивного шлюбу практикувалося й раніше. В умовах війни одруження з людиною з інвалідністю надає право на відстрочку від призову, а також можливість безперешкодного виїзду за кордон.
Захист від мобілізації
Одружившись з жінкою, яка має інвалідність І-III групи, чоловік відповідно до Закону “Про мобілізацію” не призивається до армії. За право на подібну відстрочку зазвичай доводиться платити жінці-рятівниці певну суму грошей.
Виїзд за кордон
Чоловікам військовозобов’язаного віку під час дії воєнного стану виїзд за кордон не дозволяється. Виняток робиться для опікунів, які супроводжують осіб з інвалідністю на лікування, чи членів родин.
Тож достатньо мати документи, що чоловік проживає разом із жінкою-інвалідом І або II групи й піклується про неї, і тоді можна безперешкодно перетинати кордон. Звісно, за шлюб із такою жіночкою доведеться викласти кругленьку суму.
Отримання громадянства
Одруження з іноземкою недостатньо, аби автоматично отримати громадянство її країни. Зазвичай свідоцтво про шлюб надає право на отримання посвідки тимчасового проживання. Зате є дозвіл безперешкодного перебування у цій країні.
Цим видом фіктивного шлюбу користуються не лише українські чоловіки, а й іноземці, які одружуються з українками задля перспективи отримання паспорта з тризубом. Іноді домовляються виплатити за подібну послугу одноразову суму. В деяких випадках існує домовленість про щомісячні виплати або ж підпис у свідоцтві про шлюб ставиться в обмін на отримання житла.