Студенти-історики у Володимирі докопалися до зображення герба міста: знахідці щонайменше 500 років

Студентам-історикам на Волині неабияк поталанило. Їм вдалося докопатися до стилізованого герба міста Володимир, якому щонайменше пів тисячі років.

Студентам-історикам на Волині неабияк поталанило. Їм вдалося докопатися до стилізованого герба міста Володимир, якому щонайменше пів тисячі років.

Студенти Волинського університету обстежують ділянки на предмет археології перед закладанням труб. Мета – дослідити історичну спадщину, яка може безслідно зникнути внаслідок монтажних та будівельних робіт.

Знайдений стародавній герб Володимира

Цього разу під час розкопок побачили залишки будівлі. Напевно, це колись була міська магістратура або житло чиновника. Перед очима дослідників постав шматок кахельної печі, прикрашений титулатурою міського герба. Орієнтовно знахідка належить до XVI століття і мало чим відрізняється від сучасного гербу Володимира. Тож тепер її будуть вивчати компетентні люди, а потім до роботи візьмуться реставратори.

Між тим молоді ентузіасти продовжили копати. Їх здобиччю стали вже три герби міста, а ще керамічна фігурка вершника. Жителям Володимира є чим гордитися. Адже герб їхнього міста дуже давній. Він присутній на листі 1324 року, який адресувався у німецьке місто Штральзунд.

Що символізує тризуб

В Україні гербом є тризуб. Це був знак Рюриковичей на Русі. Деякі вчені схиляються до думки, що його використовували й раніше. Немає остаточної версії й щодо зображення на українському гербі.

Так змінювалися тризуби під час правління Рюриковичів

Володимир Січинський зробив ґрунтовне дослідження тризуба і виклав ряд версій, щодо значення малюнка. Це може бути й голуб, й трисвічник, і якір, і верхівка булави, і головний убір київських князів тощо. Хай там як, ми з вами чудово розуміємо, що то букви, які складають слово ВОЛЯ.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".