Українці взялися оцифровувати історичний спадок: побачити онлайн можна Острозьку Біблію, Софію Київську тощо

У той час росіяни всіма силами намагаються знищити будь-які згадки про українську ідентичність, нескорений народ докладає чимало сил до збереження історичної спадщини. Зокрема, відбувається цифровізація важливих пам'яток.

У той час росіяни всіма силами намагаються знищити будь-які згадки про українську ідентичність, нескорений народ докладає чимало сил до збереження історичної спадщини. Зокрема, відбувається цифровізація важливих пам’яток.

Острозька Біблія

Усього Острозьких Біблій у 1580-1581 роках було видано близько 2 тисяч. На сьогодні збереглося цих унікальних кириличних стародрукованих видань на 1296 сторінок 350 штук. У Рівненському історико-культурному заповіднику “Острозький замок” свій примірник зацифрували.

Острозька Біблія

Тепер кожен охочий може познайомитися онлайн із результатом праці друкаря Івана Федорова. На сайті заповідника присутня зацифрована копія книги. Перший наклад біблії побачив світ у липні 1580 року. За рік у серпні видали ще один тираж із виправленими помилками.

Софія Київська

Кияни не відстають від рівнян і вдаються до унікальних методик зацифрування. Застосувавши лазерне сканування, вдалося отримати точний опис рідкісної архітектурної пам’ятки.

Софія Київська

Працівники Національного заповідника побоюються, що внаслідок ворожих ракетних атак росіян, Софіївський собор може зазнати руйнування, як це вже було під час Другої Світової війни. Тому торік у грудні було вирішено диджиталізувати екстер’єр та інтер’єр видатної історичної пам’ятки зі створенням 2D планів та 3D моделей.

Інші історичні об’єкти

Андріївська церква

Окрім Софії, у столиці заразом зацифрувати й інші важливі об’єкти. До списку увійшло 15 культурних старовинних пам’яток. Тут і Андріївська церква, і Кий, що заснував Київ, і магічні звірятка Марії Примаченко, й будівлі та постаті часів Київської Русі. Відвідавши сайт “Київ цифровий”, можна зчитати QR-коди або просканувати їх просто з історичних об’єктів.

Нові статті

Схожі статті

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи: з чим час розібратися, а що почекає?

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Бика, Тигра і Мавпи. Кожен знак зіткнеться зі своїми унікальними викликами та можливостями. Важливо їх не упустити.

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.