Уперше в Україні 16-річна дівчина змінила по батькові на по матері: що спонукало юнку до кардинальних дій

На Київщині стався унікальний випадок, коли 16-річна юнка відмовилася від по батькові й записала в паспорт по матері. Тож тепер вона стала Станіславою Лесіївною.

На Київщині стався унікальний випадок, коли 16-річна юнка відмовилася від по батькові й записала в паспорт по матері. Тож тепер вона стала Станіславою Лесіївною.

Новиною у ФБ поділилася сама мама Леся Литвиненко, яка заснувала проєкт “Всеосвіта”. Жінка висловила припущення, що її донечка взяла собі материнське ім’я замість батькового перша в Україні. При цьому прізвище дівчина залишила татове – Литвиненко. Ім’я теж змінила й стала Станіславою. Саме так матуся хотіла назвати доню під час народження.

Дівчина змінила паспортні дані

Мама, попри гордість за гарне виховання донечки, не зовсім підтримала її у подібних змінах, оскільки вважає, що в людини має бути по батькові, а не “по мамкові”. Напевно, Стася глибоко поважає маму за все, що вона для неї зробила, і таким чином вирішила віддячити.

Пані Леся не розділяє феміністичних поглядів доньки. Їй подобається бути залежною від чоловіка і покласти на його плечі більшу частину турбот. З татом доньки такої родини не вийшло. Але нині вона заміжня вдруге, і партнер повністю влаштовує її своєю силою та інтелектом. Стасі стосунки мами з цим чоловіком здаються взірцем щирих почуттів й належної підтримки. Вітчим, на відміну від Лесі, підтримав падчерку в її бажанні змінити паспортні дані.

Що говорить законодавство

Людина, що досягла 16-річного віку, може змінити по батькові. Зробити це дозволяється і з 14 років, але у такому разі потрібна згода одного з батьків. Органи юстиції дають дозвіл на зміни в документі за наявності вагомих причин.

Хто має право змінювати по батькові

Це можливо, якщо відомості про батька у свідоцтво про народження внесені зі слів матері. А ще коли один із батьків помер, пропав безвісти, визнаний недієздатним чи його позбавили батьківських прав.

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".