Татуся-аліментника оштрафують, ще й не дозволять відвідувати закордон: інші обмеження для злісних ухилянтів

Жоден катаклізм не здатен припинити обов'язок батька чи матір турбуватися про своїх нащадків. Навіть під час бойових дій особи мають сплачувати аліменти на дітей регулярно. Якщо цього не відбувається, ухилянтам нараховують не лише борг із виплат, але й накладають штрафні санкції.

Жоден катаклізм не здатен припинити обов’язок батька чи матір турбуватися про своїх нащадків. Навіть під час бойових дій особи мають сплачувати аліменти на дітей регулярно. Якщо цього не відбувається, ухилянтам нараховують не лише борг із виплат, але й накладають штрафні санкції.

Аліменти слід сплачувати за будь-яких обставин

Як пояснили у Мін’юсті, батьки мають утримувати дітей до настання повноліття. Сума виплат вираховується залежно від заробітку чи фактичного доходу батька. При цьому неважливо, де заробляє чоловік, – в Україні чи за кордоном.

Якщо особа не працює, вона все одно має передавати гроші своєму сину чи доньці щомісяця. Просто безробітному нарахування роблять, зважаючи на середню заробітну плату в даній галузі у конкретно взятому регіоні. З допомоги по безробіттю, яку чоловік отримує у центрі зайнятості, аліменти теж стягуються.

У разі заборгованості на аліментника накладаються штрафи й обмеження

Якщо аліментник тимчасово втрачає непрацездатність, має інвалідність з дитинства, має каліцтво чи інші ушкодження здоров’я, можна звертатися до органів державного соціального страхування, щоб отримати допомогу з бюджету.

Як держава бореться з аліментниками-ухилянтами

Якщо людина накопичила чималий борг із виплати аліментів, на неї може очікувати будь-який вид відповідальності:

  • цивільний;
  • адміністративний;
  • кримінальний.

До заборгованості з аліментів при цьому додається ще й штраф, сума якого визначається, виходячи з терміну заборгованості:

  • 1 рік – 20%;
  • 2 роки – 30%;
  • 3 роки й більше – 50%.

Щойно борг із виплати аліментів сягне 4 місяців, державний виконавець має право встановлювати певні тимчасові обмеження для боржника. Зокрема, на виїзд за межі країни, керування транспортним засобом, володіння мисливською зброєю. Щойно людина закриє всі борги з аліментів, ці обмеження скасовуються.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?