Татуся-аліментника оштрафують, ще й не дозволять відвідувати закордон: інші обмеження для злісних ухилянтів

Жоден катаклізм не здатен припинити обов'язок батька чи матір турбуватися про своїх нащадків. Навіть під час бойових дій особи мають сплачувати аліменти на дітей регулярно. Якщо цього не відбувається, ухилянтам нараховують не лише борг із виплат, але й накладають штрафні санкції.

Жоден катаклізм не здатен припинити обов’язок батька чи матір турбуватися про своїх нащадків. Навіть під час бойових дій особи мають сплачувати аліменти на дітей регулярно. Якщо цього не відбувається, ухилянтам нараховують не лише борг із виплат, але й накладають штрафні санкції.

Аліменти слід сплачувати за будь-яких обставин

Як пояснили у Мін’юсті, батьки мають утримувати дітей до настання повноліття. Сума виплат вираховується залежно від заробітку чи фактичного доходу батька. При цьому неважливо, де заробляє чоловік, – в Україні чи за кордоном.

Якщо особа не працює, вона все одно має передавати гроші своєму сину чи доньці щомісяця. Просто безробітному нарахування роблять, зважаючи на середню заробітну плату в даній галузі у конкретно взятому регіоні. З допомоги по безробіттю, яку чоловік отримує у центрі зайнятості, аліменти теж стягуються.

У разі заборгованості на аліментника накладаються штрафи й обмеження

Якщо аліментник тимчасово втрачає непрацездатність, має інвалідність з дитинства, має каліцтво чи інші ушкодження здоров’я, можна звертатися до органів державного соціального страхування, щоб отримати допомогу з бюджету.

Як держава бореться з аліментниками-ухилянтами

Якщо людина накопичила чималий борг із виплати аліментів, на неї може очікувати будь-який вид відповідальності:

  • цивільний;
  • адміністративний;
  • кримінальний.

До заборгованості з аліментів при цьому додається ще й штраф, сума якого визначається, виходячи з терміну заборгованості:

  • 1 рік – 20%;
  • 2 роки – 30%;
  • 3 роки й більше – 50%.

Щойно борг із виплати аліментів сягне 4 місяців, державний виконавець має право встановлювати певні тимчасові обмеження для боржника. Зокрема, на виїзд за межі країни, керування транспортним засобом, володіння мисливською зброєю. Щойно людина закриє всі борги з аліментів, ці обмеження скасовуються.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Козеріг, Риби, Лев: час для глобального перезавантаження

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Козеріг, Риби, Лев: варто переключити свою увагу на щось інше та відпочити від рутини. Астрологічний прогноз.

10 українських зірок естради без макіяжу і фільтрів: оцініть різницю між Тіною Кароль на сцені та поза нею

Зірки звикли накладати товсті шари макіяжу на обличчя. У такому вигляді стають справжніми лялечками. А от коли увечері вмиваються, то перетворюються на звичайних нічим не примітних жінок.

Босоніж і в халаті: 57-річна Ольга Сумська засвітилася в СПА у вигляді абсолютно звичайної жінки (ФОТО)

Акторка Ольга Сумська показала себе в халаті поряд з басейном. В якому місті побувала українська Роксолана – читайте в наступному матеріалі від "Одного Факту".

Гороскоп на 26 квітня 2024 для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: пʼятниця буде яскравою на емоції

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: зірки пророкують день багатий на позитивні емоції та несподівані ситуації.