Жоден катаклізм не здатен припинити обов’язок батька чи матір турбуватися про своїх нащадків. Навіть під час бойових дій особи мають сплачувати аліменти на дітей регулярно. Якщо цього не відбувається, ухилянтам нараховують не лише борг із виплат, але й накладають штрафні санкції.
Як пояснили у Мін’юсті, батьки мають утримувати дітей до настання повноліття. Сума виплат вираховується залежно від заробітку чи фактичного доходу батька. При цьому неважливо, де заробляє чоловік, – в Україні чи за кордоном.
Якщо особа не працює, вона все одно має передавати гроші своєму сину чи доньці щомісяця. Просто безробітному нарахування роблять, зважаючи на середню заробітну плату в даній галузі у конкретно взятому регіоні. З допомоги по безробіттю, яку чоловік отримує у центрі зайнятості, аліменти теж стягуються.
Якщо аліментник тимчасово втрачає непрацездатність, має інвалідність з дитинства, має каліцтво чи інші ушкодження здоров’я, можна звертатися до органів державного соціального страхування, щоб отримати допомогу з бюджету.
Як держава бореться з аліментниками-ухилянтами
Якщо людина накопичила чималий борг із виплати аліментів, на неї може очікувати будь-який вид відповідальності:
- цивільний;
- адміністративний;
- кримінальний.
До заборгованості з аліментів при цьому додається ще й штраф, сума якого визначається, виходячи з терміну заборгованості:
- 1 рік – 20%;
- 2 роки – 30%;
- 3 роки й більше – 50%.
Щойно борг із виплати аліментів сягне 4 місяців, державний виконавець має право встановлювати певні тимчасові обмеження для боржника. Зокрема, на виїзд за межі країни, керування транспортним засобом, володіння мисливською зброєю. Щойно людина закриє всі борги з аліментів, ці обмеження скасовуються.