1 вересня ніхто не відміняв: коли навчатимуться школярики і які нові предмети вивчатимуть

Наближається 1 вересня, а з ним дізнаємося про новації, що стосуються шкільного процесу в сучасних українських реаліях. Нового навчального року учні почнуть вивчати додаткові предмети, яких раніше у шкільних програмах не було.

Наближається 1 вересня, а з ним дізнаємося про новації, що стосуються шкільного процесу в сучасних українських реаліях. Нового навчального року учні почнуть вивчати додаткові предмети, яких раніше у шкільних програмах не було.

Міністерство освіти сповіщає, що укупі з ЮНІСЕФ розробило курс з мінної безпеки. Викладати цей предмет будуть в усіх класах, але програма різнитиметься, зважаючи на вікові особливості учнів.

У школах введуть нові предмети

Інформатика – предмет для школярів не новий. Але навчального року 2023-2024 і він зазнав певних змін. Додалися найновіші тематики, зокрема, пов’язані зі штучним інтелектом та програмуванням.

У 10 та 11 класах заплановано проводити практичні заняття з “Захисту України”. Учнів старших класів навчатимуть надавати домедичну допомогу, знайомитимуть з мінною безпекою, даватимуть основи управління дронами та проведуть уроки орієнтування на місцевості.

Навчальний рік триватиме до 31 травня 2024 року

Педагоги також отримали рекомендації вдаватися до наукових експедицій на місцях у рамках вивчення предметів – географії та історії. Задля цього розроблятимуться спеціальні місцеві маршрути.

Продумано й творчу складову. Учні зможуть репетирувати вистави з показами їх у справжніх театрах.

У планах було також введення білінгвальної освіти, викладаючи старшокласникам один із предметів водночас українською та англійською мовами. Однак розробити програму з цього предмету не встигли, тож відклали на майбутні часи.

Звісно, далеко на всі навчальні заклади працюватимуть офлайн. Але там, де це можливо, перший семестр триватиме до 22 грудня, а другий – з 8 січня по 31 травня 2024 року.

Нові статті

Схожі статті

Опанувала рецепт моркви по-корейськи: чоловік і діти наминають із задоволенням – краща ніж у магазині

Салат із моркви по-корейськи полюбляють усі. Та майже ніхто не готує цю страву вдома, віддаючи перевагу магазинному варіанту. А дарма, адже домашня закуска виходить набагато смачнішою.

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.