Український фільм “Довбуш” оцінили у всьому світі: вже понад 20 країн купили права на показ історичної стрічки

Історична стрічка "Довбуш", прем'єра якої стартувала в Україні 24 серпня, неабияк зацікавила весь світ. Права на показ українського кіно придбали вже понад два десятки країн.

Історична стрічка “Довбуш”, прем’єра якої стартувала в Україні 24 серпня, неабияк зацікавила весь світ. Права на показ українського кіно придбали вже понад два десятки країн.

Вихід фільму про відомого опришка планувався у травні 2022 року, та через російське вторгнення довелося змінити плани. Тепер же картину Олеся Саніна можуть побачити всі охочі.

Сага про двох братів

У кінотеатрах Прибалтики, Німеччини, Словаччини, Південної Кореї та Ізраїлю “Довбуша” вже показують. Режисер певен, що список країн, що придбають права, згодом значно розшириться.

На сьогодні це найдорожчий український фільм, у виробництво якого вклали 120 млн гривень. З них 65 мільйонів було виділено з держбюджету. Кіномани пам’ятають стрічки, присвячені карпатському народному герою, зняті раніше. Це “Олекса Довбуш” 1959 року та “Легенда Карпат” 2018-го. У першому випадку опришка зіграв Афанасій Кочетков, у другому – Валерій Харчишин. Тепер є можливість порівняти попередні роботи з найсучаснішою версією у виконанні Сергія Стрельнікова.

Знімати історичний опус почали наприкінці літа 2018-го. Потім довелося зробити перерву через ковідний карантин. У червні 2021 року повернулися до роботи, щоб дознімати фінальні кадри. Робота тривала в Карпатах, у Києві та на Тернопільщині. У фільмі можна побачити чимало видатних історичних об’єктів.

Гуцули Олесь та Іван Довбуші змушені чинити опір польській шляхті. Згодом шляхи братів розходяться, бо один виступає за справедливість і помсту за смерть батьків, а інший обирає гроші. Олесь очолює народне повстання, і його благородне ім’я закарбовується у народній пам’яті навіки.

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".