Прем’єра фільму “Юрик” про Маріуполь викликала скандал: кожен має переглянути сам, щоб зробити висновки

Починаючи з 2022 року було відзнято декілька фільмів про страшні події у Маріуполі. Та, напевно, найбільший скандал викликала заснована на реальних подіях стрічка "Юрик".

Починаючи з 2022 року було відзнято декілька фільмів про страшні події у Маріуполі. Та, напевно, найбільший скандал викликала заснована на реальних подіях стрічка “Юрик”.

Прем’єра драми відбулася 24 серпня на каналі СТБ. Після цього її змогли переглянути користувачі на Ютубі. Реакція на “Юрика” вийшла несподіваною. На творців фільму обрушилася суцільна критика про невідповідність показаного з наявною реальністю.

Хасан, що став прототипом Юрика

В основу сюжету поклали історію реального хлопчика на ім’я Хасан. У березні 2022 року підліток самотужки дістався із Запоріжжя до Словаччини. Мама не могла поїхати з сином, оскільки доглядала бабусю. А дитині на руці написала номер телефону близьких родичів, що перебували за кордоном.

Не треба бути маріупольцем, щоб зрозуміти, що у фільмі багато невідповідностей. Родина з трьох людей займає окремий підвал під багатоповерхівкою, в якому є світло. А ще мама Юрика вряди-годи може додзвонитися до естонських родичів, щоб сповістити про виїзд 11-річного сина з блокадного Марика на велику Україну й домовляється, що вони зустрінуть дитину на польському кордоні.

Очевидці кажуть, що ніякого гуманітарного коридору не було, й OSCE не посилало за людьми автобуси. Та й евакуаційний потяг, в якому можна зайняти цілу поличку, щоб лягти, теж виглядає у тій ситуації доволі нереально.

Маріупольці, яким довелося пережити весь той жах, напевно, можуть додати ще купу значущих деталей, які не зможуть забути ніколи, доки житимуть. Тож Мінкульт засипали скаргами з вимогою прибрати титр “Засновано на реальних подіях”. А РНБО має розібратися, чи не загрожує стрічка нацбезпеці країни.

Та хай там як, ніхто не стане заперечувати, що “Юрик” бере за душу й тримає в напрузі глядачів до самого фіналу. Сльози під час перегляду самі котяться з очей. Напевно, в цьому й полягає сила мистецтва – змусити співпереживати й дати життєстверджувальний посил. Вимагати ж від художньої стрічки відтворення фактів з документальною відповідністю видається трішки некоректним. З таким підходом можна до будь-якого кінематографічного творіння прискіпатися – було б лише бажання.

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".