Модна тенденція прикрашати стіни величезними малюнками з великих міст потроху дістається й сільських населених пунктів. Муралісти створюють шедеври, щоб селяни могли милуватися рукотворною красою.
“Підводний Дністер”
Мурал із такою назвою з’явився у селі Гораївка на Хмельниччині. Стінописом прикрасили стіни сільського клубу, де міститься резиденція “Бакота Хаб 2023”. До роботи взялася Роксолана Дудка, заручившись підтримкою Українського культурного фонду.
Художниця зобразила дивовижні риби та рослини, які водяться у Дністрі. Деякі з них є представниками виключного цього ареалу. На думку миткині, подібні малюнки мають навіювати місцевим мешканцям спокій та почуття безпеки.
У 1981 році було затоплено село Бакоту. Вода забрала в нього життя. Натомість дала поштовх новому. Тепер так називають околицю Батокської затоки.
“Кругозір”
У Суботцях на Кіровоградщині до Дня знань прикрасили величезним малюнком стіну ліцею. До роботи запросили вимушеного переселенця Олександра Брітцева. Харків’янин радо погодився зробити мурал розмірами 7х7 м.
За 5 днів на стіні навчального закладу, який відзначає півстолітній ювілей, вже красувалося коло, що символізує нашу планету, та книга – джерело знань. І все це в цілому схоже на квітку, тобто позначає життя і розвиток молодого покоління, яке зростає і набирається сил.
Кропивничани вже знають мураліста за роботами в обласному центрі. Олександр створив дві великі роботи на стінах податкової інспекції та житлового будинку “Україна – це свобода” і “Корифей Марко”.