1 вересня розпочався другий навчальний рік в умовах повномасштабної війни. На які нововведення слід очікувати учням та вчителям?
Всім маленьким українцям, що виїхали за кордон із батьками доведеться проходити курс дистанційного навчання. Він передбачає вивчення кількох предметів. В цілому це займе близько 8 годин на тиждень.
Таку програму розробили в українському Кабміні. До неї входять українська мова й література, історія та ще кілька предметів, які відсутні у закордонних шкільних програмах, поділився прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.
Прем’єр сподівається, що рано чи пізно ці діти повернуться на батьківщину, тож не повинні бути відірвані від українського освітнього простору й мають уже зараз займатися українознавчим компонентом.
Решту загальних предметів, зокрема, математику, фізику, біологію тощо, по поверненні дитині буде зараховано за оцінками, виставленими в закордонній школі. Раніше частина дітей-переселенців змушена була нести подвійний тягар – відвідувати закордонну школу і паралельно навчатися дистанційно в українській.
Тепер життя школяриків, яких за кордоном перебуває близько пів мільйона, значно полегшили, певні в МОН. Довідка з місцевої школи, де навчався учень, буде зараховуватися.
Особливості навчального року в Україні
Між тим в межах нашої країни далеко не всі школи працюватимуть офлайн. До того ж поки що можна прогнозувати лише початок навчального року та його закінчення. Що буде з канікулами, не береться сказати жоден чиновник Міністерства.
Розглядаються різні варіанти роботи. Не виключено, що в умовах серйозних перебоїв із постачанням електроенергії будуть оголошуватися великі канікули. Все це робитиметься по ситуації та з урахуванням обставин у кожному конкретному регіоні.