Люди працездатного віку, що жили за часів радянського союзу, в один момент позбулися всіх своїх заощаджень в тодішньому єдиному банку. Гроші заморозили та відтоді практично не видавали. Хіба що декому пощастило відхопити “Юліну тисячу”, але й ця виплата дісталася далеко не всім.
Один з українців вирішив позиватися до фінансових установ з вимогою стягнути втрачені у 90-их роках накопичення внаслідок розвалу срср. Дядечко підрахував, що держава завинила йому мільярд мільйонів і вимагав, щоб Мінфін та Ощадбанк повернули йому втрачені 9,6 квадрильйона гривень.
Судову справу 757/37157/22-ц розглядали в Печерському суді, але залишили без задоволення. Тож, згідно з рішенням судді, Ощадбанк та Міністерство фінансів не причетні до завдання матеріальної та моральної шкоди позивачу.
Чоловік, що звернувся з позовною заявою, підрахував, що його заощадження більш ніж 30-річної давнини, в наш час мають складати 73,442486 млн грн та 9 копійок. До того ж Україна має йому сплатити 9,6 квадрильйона гривень моральної шкоди.
У суді позивачу пояснили, що ні український Ощадбанк, ні Мінфін не вносили коштів на зберігання до банку за радянських часів. А виплату компенсації за знецінення радянських карбованців на банківських рахунках срср проводять відповідно до постанов Кабміну.
За останні 10 років із держбюджету не було виділено жодної копійки на ці потреби, тож мова про компенсаційні виплати йти не може. Чоловік, який жив за радянських часів, мав би пам’ятати, що тоді всіма рішеннями заправляла москва, то й позов, найімовірніше, слід подавати саме туди.