Услід за чоловіками заборона перетинати кордон дісталася й жінок: чи всіх панянок це стосується

Після 24 лютого 2022 року всім українським чоловікам було заборонено перетинати кордон, оскільки вони могли знадобитися для мобілізації. Здається, тепер подібна заборона докотилася й до представниць жіночої статі.

Українців сколихнула новина про ймовірну заборону жінкам перетинати український кордон. Як завше, вона виявилася правдивою лише на половину. Оскільки обмеження стосуватимуться не всіх представниць чарівної статі, які стоять на військовому обліку, а лише тих, які на сьогодні є мобілізованими.

Федір Веніславський запевнив, що не випускатимуть за кордон тільки мобілізованих жінок

Подібне роз’яснення надав РБК-Україна народний депутат, що входить до парламентського комітету з нацбезпеки Федір Веніславський. Представник президента у ВР поточнив, що такі жінки мають статус військовослужбовиць, а значить, обмеження їх стосуються, як і чоловіків, укупі з відповідними правами.

Ті ж панянки, що перебувають на військовому обліку, можуть безперешкодно виїжджати за межі нашої країни, запевнив народний обранець. Жодних обмежень у цьому плані поки не встановлено.

Хто має стати на військовий облік

Натомість добровільний військовий облік для жінок, встановлений Верховною Радою торік, набуває суттєвих змін з 1 жовтня. Всі представниці слабкої статі, які причетні до медичної діяльності, мають обов’язково стати на облік як військовозобов’язані.

З 1 жовтня медичні працівниці мають відвідати військкомат

Це стосується медичних і фармацевтичних працівниць. Починаючи з жовтня всі вони мають завітати до ТЦК, пройшовши всі потрібні процедури. Всього у списку спеціальностей, що підлягають обліку у військкоматі, визначено 12 категорій спеціальностей. Окрім лікарок, медсестер та фармацевток, до служби в армії можуть притягнути наукових співробітниць, реабілітологинь, масажисток, спеціалісток із психологічної реабілітації та громадського здоров’я, знавчинь у галузі біомедичної інженерії, медичних експерток, операторок медичного устаткування тощо. Військовому обліку також підлягають стоматологині, акушерки й навіть виробниці косметичних засобів.

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".