Українці хочуть бачити вулиці на честь героїв: Джуса, Богдана Ступки, Кузьми Скрябіна – в чому проблема

У ході декомунізації чимало вулиць в Україні набули нових назв або повернулися до історичних. На черзі – ще купа перейменувань. Серед ідей зробити в столиці вулиці Джуса, Скрябіна та Богдана Ступки.

Андрій Пільщиков “Джус”

Привидом Києва захоплювалися мільйони українців. І дуже прикро, що легендарний Андрій Пільщиков, вистоявши чималу кількість повітряних боїв із ворогом, загинув під час тренувального польоту.

Кияни пропонують назвати вулицю ім. Джуса

Кияни вирішили перейменувати вулицю Нову, що міститься в Солом’янському районі, на вулицю імені відомого льотчика. Відповідну петицію подано до міської ради Києва. Якщо все складеться, як треба, невдовзі матимемо вулицю на честь Героя.

Богдан Ступка

Видатний актор заслужив на перейменування вулиці на його честь. Вулиці ім. Богдана Ступки вже визначені у Вінниці, Городку, Жовтих Водах, Покровську тощо. А от у столиці справа застопорилася.

Родичі Богдана Ступки проти перейменування

Київрада начебто й не проти, але подібне рішення мають підтримати родичі знаменитості. А запропонована для перейменування вулиця не влаштовує сім’ю Ступок. Звісно, всім хочеться, щоб це був центр міста, але там переважно історичні назви, яким неможливо давати нові назви. Тож перемовини тривають.

Андрій Кузьменко

Першою вулицю на честь Кузьми Скрябіна назвали у Волновасі. Згодом вулиці ім. Андрія Кузьменка з’явилися у Фастові, Львові та інших містах. У столиці було чимало пропозицій щодо перейменування вулиці на честь музиканта.

Поки що в Києві є лише провулок Кузьми Скрябіна, а не вулиця

Натомість поки що з’явився лише провулок Кузьми Скрябіна. Він розташований у житловому масиві “Вітряні гори” в Подільському районі. Саме тут біля будинку №4 можна побачити дуб Гуналі. Дереву вже більше півтисячі років. В обхваті листяний раритет сягає майже 5 м.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.