Кропивницький
На вулиці Шевченка та біля обласної лікарні в Кропивницькому містяни помітили квіточки на каштанах. Ці деревця виглядають непривабливо, оскільки вже кілька років поспіль хворіють. Багаторічні рослини потерпають від мінуючої молі. Якщо так піде далі, то невдовзі в місті не залишиться каштанових алей, хоча нині їх доволі багато.
Кременчук
Кременчужани теж хваляться квітучими каштановими деревцями на вулиці Троїцькій. На деяких з них листочки теж пожухли й скрутилися, але рослини не збираються здаватися на милість шкідникам і всіляко демонструють снагу до життя.
Новоукраїнський район
У селі Лікаревому на Кіровоградщині місцеві побачили розквітлу шовковицю, яка раптово випустила квітки наприкінці вересня, надзвичайно подивувавши такою незвичною поведінкою. Довкола дерев справжнє згарище, бо хтось вирішив спалити сухостій. Степ загорівся, пошкодивши не лише поле, але й багаторічні рослини.
Житомирська область
У Поліському природному заповіднику нічого екстраординального не сталося. Тут зацвіла за графіком осіння рослина – верес, який є дуже медодайним. Тож місцевим бджілкам буде над чим попрацювати у вересні – нектару тут хоч греблю гати.
Вересове поле виграє ніжно-білими та пурпуро-фіолетовими відтінками. Зазвичай ці корисні квіти зацвітають у серпні, і цей процес триває аж до жовтня. Назва місяця вересень пов’язана з масовим квітуванням саме вересу.
Вересовий мед відрізняється від звичайного рівнем консистенції – це навіть не мед, а скоріше напій. Але людям слід обережно поводитися з цією рослиною, оскільки вона здатна викликати алергійні реакції.