“А в вересні зацвів…” Ні, не жасмин, але каштан, шовковиця, а ще унікальний медодай верес – природа дивує

Вересень цьогоріч видався по-літньому лагідним і сонячним. От природа й трішки загубилася в просторі. В різних куточках країни зацвітають то одні, то інші рослини.

Кропивницький

Каштани в Кропивницькому

На вулиці Шевченка та біля обласної лікарні в Кропивницькому містяни помітили квіточки на каштанах. Ці деревця виглядають непривабливо, оскільки вже кілька років поспіль хворіють. Багаторічні рослини потерпають від мінуючої молі. Якщо так піде далі, то невдовзі в місті не залишиться каштанових алей, хоча нині їх доволі багато.

Кременчук

Каштани в Кременчуці

Кременчужани теж хваляться квітучими каштановими деревцями на вулиці Троїцькій. На деяких з них листочки теж пожухли й скрутилися, але рослини не збираються здаватися на милість шкідникам і всіляко демонструють снагу до життя.

Новоукраїнський район

Шовковиця на Кіровоградщині

У селі Лікаревому на Кіровоградщині місцеві побачили розквітлу шовковицю, яка раптово випустила квітки наприкінці вересня, надзвичайно подивувавши такою незвичною поведінкою. Довкола дерев справжнє згарище, бо хтось вирішив спалити сухостій. Степ загорівся, пошкодивши не лише поле, але й багаторічні рослини.

Житомирська область

У Поліському природному заповіднику нічого екстраординального не сталося. Тут зацвіла за графіком осіння рослина – верес, який є дуже медодайним. Тож місцевим бджілкам буде над чим попрацювати у вересні – нектару тут хоч греблю гати.

На Житомирщині зацвів верес

Вересове поле виграє ніжно-білими та пурпуро-фіолетовими відтінками. Зазвичай ці корисні квіти зацвітають у серпні, і цей процес триває аж до жовтня. Назва місяця вересень пов’язана з масовим квітуванням саме вересу.

Вересовий мед відрізняється від звичайного рівнем консистенції – це навіть не мед, а скоріше напій. Але людям слід обережно поводитися з цією рослиною, оскільки вона здатна викликати алергійні реакції.

 

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".