Танцювальна столиця України підтвердила свою назву: в Кропивницькому оновили Музей історії хореографії

З 2004 року на Хуторі Надія Кропивницького району було створено єдиний в Україні Музей історії української хореографії. Днями ця унікальна експозиція переїхала в центр обласного центру.

У заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) 9 років поспіль функціонував музей народного танцю. Відвідавши експозицію на Хуторі Надія, поціновувачі історії отримували можливість відстежити, як зароджувалося танцювальне мистецтво, починаючи з театру корифеїв і до сучасності.

Раніше експонати перебували на Хуторі Надія

Організатори зібрали понад 6 тисяч експонатів, розмістивши їх по розділах. Тут і сценічні танці у першому українському театрі, створеному Марком Кропивницьким, і Лондонські гастролі 1935 року, і розповіді про видатні танцювальні колективи, починаючи з Вірського, і деталі функціонування сучасної танцювальної школи.

Нова експозиція в Кропивницькому

Оскільки добиратися до Хутора Надія, який розташований за 30 км від Кропивницького, не дуже зручно, адміністрацією було вирішено перенести експозицію до міста. У заповіднику виникали певні проблеми з опаленням, тож багато старовинних костюмів й інших раритетів могли зіпсуватися.

Нова експозиція в Кропивницькому

Тепер же просто з Площі Героїв Майдану можна потрапити в хореографічний музей, який розмістили в колишньому приміщенні Нацбанку. Тут функціонує кілька залів, де можна ознайомитися з історією становлення українського танцю, дізнатися всі подробиці про діяльність легендарного ансамблю “Ятрань”, створеного 74 роки тому. Є куточок, присвячений українським танцювальним гуртам, що дислокуються за кордоном.

Деякі особливо цінні експонати довелося замінити дублікатами, оскільки вони перебувають у сховищах через загрозу знищення під час війни, але подивитися все одно є на що.

Нові статті

Схожі статті

Опанувала рецепт моркви по-корейськи: чоловік і діти наминають із задоволенням – краща ніж у магазині

Салат із моркви по-корейськи полюбляють усі. Та майже ніхто не готує цю страву вдома, віддаючи перевагу магазинному варіанту. А дарма, адже домашня закуска виходить набагато смачнішою.

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.