Танцювальна столиця України підтвердила свою назву: в Кропивницькому оновили Музей історії хореографії

З 2004 року на Хуторі Надія Кропивницького району було створено єдиний в Україні Музей історії української хореографії. Днями ця унікальна експозиція переїхала в центр обласного центру.

У заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) 9 років поспіль функціонував музей народного танцю. Відвідавши експозицію на Хуторі Надія, поціновувачі історії отримували можливість відстежити, як зароджувалося танцювальне мистецтво, починаючи з театру корифеїв і до сучасності.

Раніше експонати перебували на Хуторі Надія

Організатори зібрали понад 6 тисяч експонатів, розмістивши їх по розділах. Тут і сценічні танці у першому українському театрі, створеному Марком Кропивницьким, і Лондонські гастролі 1935 року, і розповіді про видатні танцювальні колективи, починаючи з Вірського, і деталі функціонування сучасної танцювальної школи.

Нова експозиція в Кропивницькому

Оскільки добиратися до Хутора Надія, який розташований за 30 км від Кропивницького, не дуже зручно, адміністрацією було вирішено перенести експозицію до міста. У заповіднику виникали певні проблеми з опаленням, тож багато старовинних костюмів й інших раритетів могли зіпсуватися.

Нова експозиція в Кропивницькому

Тепер же просто з Площі Героїв Майдану можна потрапити в хореографічний музей, який розмістили в колишньому приміщенні Нацбанку. Тут функціонує кілька залів, де можна ознайомитися з історією становлення українського танцю, дізнатися всі подробиці про діяльність легендарного ансамблю “Ятрань”, створеного 74 роки тому. Є куточок, присвячений українським танцювальним гуртам, що дислокуються за кордоном.

Деякі особливо цінні експонати довелося замінити дублікатами, оскільки вони перебувають у сховищах через загрозу знищення під час війни, але подивитися все одно є на що.

Нові статті

Схожі статті

Він не зміг бути з нею до кінця свого життя – як виглядає екс-дружина Миколи Тищенка, з якою були 7 років

Здавалося, що шлюб Миколи Тищенка та Алли Барановської сповнений любові і гармонії, але все це була лише ідеальна картинка - як виглядає колишня обраниця екс-телеведучого, яка народила йому сина.

Холостяк, як знають всі: 74-річний Михайло Поплавський не завжди був самотнім – хто були його жінки

Михайло Поплавський завидний холостяк, але так було не завжди - що відомо про бурхливе особисте життя співочого ректора, який двічі був одружений.

Маркетологи від Бога: в Україні продають щасливе ліжко для тих, хто й досі шукає діточок в капусті

Українські продавці виходять на новий рівень і створюють унікальні оголошення. Вони відразу привертають увагу своєю неабиякою креативністю. Наприклад ось це – про чарівне ліжко.

“Повільніше, пане господарю”: вчені розповіли власникам собак, як правильно спілкуватись із песиком

Нещодавно вчені оприлюднили результати дослідження, метою якого було дізнатись особливості комунікації людей та собак. Як же господарю спілкуватись із песиком, щоб він його розумів краще?