У заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) 9 років поспіль функціонував музей народного танцю. Відвідавши експозицію на Хуторі Надія, поціновувачі історії отримували можливість відстежити, як зароджувалося танцювальне мистецтво, починаючи з театру корифеїв і до сучасності.
Організатори зібрали понад 6 тисяч експонатів, розмістивши їх по розділах. Тут і сценічні танці у першому українському театрі, створеному Марком Кропивницьким, і Лондонські гастролі 1935 року, і розповіді про видатні танцювальні колективи, починаючи з Вірського, і деталі функціонування сучасної танцювальної школи.
Оскільки добиратися до Хутора Надія, який розташований за 30 км від Кропивницького, не дуже зручно, адміністрацією було вирішено перенести експозицію до міста. У заповіднику виникали певні проблеми з опаленням, тож багато старовинних костюмів й інших раритетів могли зіпсуватися.
Тепер же просто з Площі Героїв Майдану можна потрапити в хореографічний музей, який розмістили в колишньому приміщенні Нацбанку. Тут функціонує кілька залів, де можна ознайомитися з історією становлення українського танцю, дізнатися всі подробиці про діяльність легендарного ансамблю “Ятрань”, створеного 74 роки тому. Є куточок, присвячений українським танцювальним гуртам, що дислокуються за кордоном.
Деякі особливо цінні експонати довелося замінити дублікатами, оскільки вони перебувають у сховищах через загрозу знищення під час війни, але подивитися все одно є на що.