Календар церковних свят на 10 жовтня: українці вшановують пам’ять Євлампія та Євлампії. Прикмети цього дня

10 жовтня — день пам'яті Євлампія та Євлампії. Головні прикмети, заборони та традиції цього дня. Чому сьогодні не можна гасити вогонь та бавитися з ним?

10 жовтня православні українці відзначають день пам’яті мучеників Євлампія та Євлампії. Церковне свято присвячене рідним брату та сестрі зі стародавнього міста Нікомідії. Їх життя припало на почато IV століття, коли біля керма влади стояв Імператор Максиміліан. Одного раз він наказав засуджувати на страту всіх християнин своєї Імперії. Це дуже обурило одного з його підданих на ім ‘я Євлампій. Він зробив Імператору зауваження, що той замість ворогів б’є своїх.

Ікона Євлампія та Євлампії
Ікона Євлампія та Євлампії

Юнака відвели на судилище, де примушували зректися християнської віри. Євлампій, звісно, відмовився. За це його почали катувати залізними прутами, а потім — поклали на розпечений одр із заліза.

Євлампій несподівано захотів відвідати язичницький храм. Його кати вже зраділи, що змогли зламати християнський дух цього юнака. Але ж, опинившись в капищі Марса, хлопець гучно промовив:

— Іменем Господа Іісуса Христа наказую тобі, ідол німий та бездушний, пади на землю та обернися на порох!

І сталось диво! Ідол гучно грюкнувсь на підлогу, що дуже здивувало народ. Євлампія знов підвергли тортурам, а його сестра Євлампія вийшла до суддів та теж об’явила себе християнкою. Катування чекало і на неї. Після багато численних знущань брата з сестрою вкинули у піч, але… Бог врятував мучеників від пекельного вогню.
Євлампій потім був обезголовлений, а його сестра Євлампія відійшла в засвіти від душевного та фізичного болю.

Прикмети 10 жовтня

Вважається, що в цей день можна погадати, якою буде весна. Для цього достатньо поглянути на верхівки верби. Якщо листячко на них ще зелене — весна в наступному році прийде рано.

Прикмети 10 жовтня: Верба зелена - весна рання
Прикмети 10 жовтня: Верба зелена – весна рання

Ще одна прикмета 10 жовтня пов’язана з вогнем. Кажуть, що сьогодні до нього не можна ставитись погано і тим паче — гасити! Ділитися вогником з кимось теж не можна, бо це забере з дому щастя. Жінкам не варто носити дорогоцінні прикраси, бо вважається, що вони можуть притягнути злих духів.

10 жовтня подивіться, яка погода на вулиці. Якщо йде дощ — снігу до листопаду точно не буде!

Заморозки у цей день — вірний символ того, що холоди протримаються ще 4 тижні.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.