Відвідуємо пам’ятні місця, де жив і творив І.Карпенко-Карий: Хутір Надія, Арсенівка, Кропивницький тощо

На Кіровоградщині існує 5 місць, тісно пов'язаних з життєдіяльністю драматурга та актора Івана Карпенка-Карого. Це Хутір Надія, Арсенівка, Мала Виска, Бобринець, Кропивницький.

Іван Карпенко-Карий був причетним до засновників “театру корифеїв”. Переважна частина життя видатного чоловіка минула в Кіровоградській області, яка на той час входила до Херсонської губернії. Туристи можуть відвідати аж п’ять місць, тісно пов’язаних з життям митця.

Арсенівка

Місце народження Карпенка-Карого

Саме в цьому селі, де тато управляв поміщицьким маєтком, народився Іван Тобілевич у 1845 році. Тут він провів перші 10 років свого життя. На місці, де колись була хата його родини, встановлено монумент. А в панському маєтку нині функціонує музей.

Мала Виска та Бобринець

На жаль, цей будинок у Малій Висці не зберігся

У Бобринці Іван навчався у повітовому училищі, а в Малій Висці працював, обіймаючи посаду станового пристава. На жаль, цей будинок не дожив на наших днів. Згодом він знову повернувся до Бобринця, де влаштувався в ратушу.

Пізніше ходив на роботу до повітового суду. Саме тут Тобілевич познайомився з Марком Кропивницьким. У місті є чимало туристичних локацій, пов’язаних із життям цих фундаторів українського театру.

Єлисаветград (нині Кропивницький)

На сайті музею можна дізнатися багато цікавого про Карпенка-Карого

У будинку Тобілевичів нині працює літературно-меморіальний музей Івана Карпенка-Карого. Щоправда, садиба тоді складала близько гектара. Нині площа значно скромніша.

Хутір Надія

На Хуторі Надія щороку проводиться театральний фестиваль Вересневі самоцвіти

Тут Іван Тобілевич поселився по поверненні з заслання. Названо садибу зі ставком у вигляді підкови на честь першої дружини драматурга Надії Тарковської. На території два будинки – старий і новий. В останньому працює музейна експозиція. Довкола купа дубів, висаджених видатними людьми в різні роки. На кладовищі збереглися могили самого Карпенка-Карого та його рідних.

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".