Українська стрічка побореться за “Оскар 2024”: київський оскарівський комітет був одностайним у рішенні

Український оскарівський комітет визначився з кандидатурою на "Оскар 2024". Серед 5 стрічок було обрано одну – фільм "20 днів у Маріуполі", який зняли журналісти, що перебували в епіцентрі подій.

Перші дні вторгнення журналіст Мстислав Чернов провів у Маріуполі, рятуючись сам та допомагаючи колегам з Associated Press. Тож серед документальних кадрів можна побачити й розбомблений пологовий будинок, й інші жахливі документальні свідчення.

Тепер документальна стрічка побореться за престижну статуетку в категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм”. Такого рішення дійшов УОК під головуванням режисера Валентина Васяновича, автора фільму “Атландита”.

Фільм про Маріуполь висунули на Оскар

“20 днів у Маріуполі” вже демонстрували в Америці в рамках фестивалю незалежного кіно Sundance 2023. Робота українських кінематографістів отримала приз глядацьких симпатій.

Такого ж призу документалка досягла й на українському кінофестивалі Docudays UA. Окрім цього, стрічку визнали найкращим фільмом національного конкурсу. В український прокат “20 днів у Маріуполі” запустили цьогоріч 31 серпня. В деяких кінотеатрах покази тривають і досі.

Фільм про Маріуполь висунули на Оскар

На різних платформах документальний фільм Мстислава Чернова отримав нечувано високі оцінки. Зокрема, на Rotten Tomatoes 100-відсотковий рейтинг укупі з відзнакою “Сертифікована свіжість”. Глядачі IMDb оцінили стрічку у 8,5 бала з можливих 10-ти. Metacritic віддав 83 бали, позначивши кіно Must See (всезагальне визнання).

Фільм про Маріуполь висунули на Оскар

Борня за вихід у переможці була непростою. Довелося здолати такі потужні кінороботи як “Залізні метелики”, “Памфір”, “Терикони”, “ШТТЛ”. Будемо сподіватися, що високе журі “Оскару” гідно оцінить український документальний фільм й наділить заповітною статуеткою.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 26 квітня 2024 для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: пʼятниця буде яскравою на емоції

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: зірки пророкують день багатий на позитивні емоції та несподівані ситуації.

Не тільки Сулейман: заморські султани Мурат Налчаджиоглу і Мохаммад Захур, яким до душі українські красуні

Заморські султани, які обожнюють українських красунь — існували не лише в Османській імперії. "Один факт" розповість про сучасних Сулейманів, що одружились на українках. Хто вони — читайте нижче.

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: знайдіть для себе нове хобі

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: астрологи радять спробувати щось нове та творче. П'ятниця буде продуктивною.

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для Позитива, alyona alyona, Джамали: можливі грошові витрати на емоціях

Зірковий гороскоп на 26 квітня 2024 року обіцяє Позитиву, alyona alyona, Джамалі чимало позитивних моментів. Але існують й певні застереження, на які обов'язково слід звернути увагу.