Один факт про їжаків, який робить їх схожими на ведмедя. Що треба знати, аби не заважати їжачкові спати?

Їжаки — відомі багатьом тваринки класу ссавці. Маленьке та колюче звірятко, здавалось би, нічого спільного не має з ведмедями. Але є нюанс. Про нього читайте в публікації

Їжак — колюча тваринка з роду ссавців. Їх відносять до вимираючого виду і саме тому люди повинні піклуватись та дбати про це маленьке звірятко з гострим норовом.

Чим їжаки схожі на ведмедів?
Чим їжаки схожі на ведмедів

Незважаючи на свій маленький розмір, їжаки здатні дуже гарно захищати самих себе. Якщо вони відчувають небезпеку поряд — відразу перетворюються на суцільний шар, що складається з гострих та численних голок. Але є й така небезпека, від якої навіть голки не врятують. І це — холод.

Чи знаєте ви, що їжаки мають таку ж саму звичку, як і ведмеді? Ні, вони не їдять мед з вуликів і не лазять до малинових кущів, щоб поласувати стиглими та солоденькими ягідками. Але пізньої осені, коли на вулиці вже встановлюється холодна погода — колючі їжаки риють собі великі ями і… лягають спати. Так само, як і ведмедики.

Іжаки та ведмеді мають дещо спільне
Іжаки та ведмеді мають дещо спільне

Гострі голки, які їжачкам подарувала природа, ніяк не врятують цих тендітних тваринок від зимових морозів. Тому, щоб залишатись у безпеці, звірятка виривають собі глибоченьку яму, в якій дуже тепло відпочивати. Вклавшись у імпровізоване ліжечко, їжачок може пролежати там 5, а подекуди і всі 6 місяців — з пізньої осені і до самої весни.

Під час зимової сплячки сердечний ритм їжаків та загальна робота всього їх організму уповільнюються заради збереження енергії. Інколи їжаки не встигають збудувати собі укриття на зиму та засинають у несподіваних місцях. Наприклад, ви можете побачити колючого гостя в своєму дворі, посеред парку, на узбіччі доріг або ж тротуарі. Небезпека тут в тому, що під час сплячки їжак виглядає наче неживий. Тому тут варто бути обережними і не ховати тваринку відразу. Переконайтесь в тому, що їжачок насправді неживий — а не просто вморивсь та ліг відпочити до весни.

Гострі голки від холоду не рятують, тому їжачки беруть приклад з ведмедів
Гострі голки від холоду не рятують, тому їжачки беруть приклад з ведмедів

Якщо ви знайшли сплячого їжачка в себе на подвір’ї або ж на вулиці — зробіть для нього імпровізовану спальню в картонній коробці або ж десь у безпечному та тихому містечку — щоб він зміг там провести складні зимові місяці.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?