Один факт про їжаків, який робить їх схожими на ведмедя. Що треба знати, аби не заважати їжачкові спати?

Їжаки — відомі багатьом тваринки класу ссавці. Маленьке та колюче звірятко, здавалось би, нічого спільного не має з ведмедями. Але є нюанс. Про нього читайте в публікації

Їжак — колюча тваринка з роду ссавців. Їх відносять до вимираючого виду і саме тому люди повинні піклуватись та дбати про це маленьке звірятко з гострим норовом.

Чим їжаки схожі на ведмедів?
Чим їжаки схожі на ведмедів

Незважаючи на свій маленький розмір, їжаки здатні дуже гарно захищати самих себе. Якщо вони відчувають небезпеку поряд — відразу перетворюються на суцільний шар, що складається з гострих та численних голок. Але є й така небезпека, від якої навіть голки не врятують. І це — холод.

Чи знаєте ви, що їжаки мають таку ж саму звичку, як і ведмеді? Ні, вони не їдять мед з вуликів і не лазять до малинових кущів, щоб поласувати стиглими та солоденькими ягідками. Але пізньої осені, коли на вулиці вже встановлюється холодна погода — колючі їжаки риють собі великі ями і… лягають спати. Так само, як і ведмедики.

Іжаки та ведмеді мають дещо спільне
Іжаки та ведмеді мають дещо спільне

Гострі голки, які їжачкам подарувала природа, ніяк не врятують цих тендітних тваринок від зимових морозів. Тому, щоб залишатись у безпеці, звірятка виривають собі глибоченьку яму, в якій дуже тепло відпочивати. Вклавшись у імпровізоване ліжечко, їжачок може пролежати там 5, а подекуди і всі 6 місяців — з пізньої осені і до самої весни.

Під час зимової сплячки сердечний ритм їжаків та загальна робота всього їх організму уповільнюються заради збереження енергії. Інколи їжаки не встигають збудувати собі укриття на зиму та засинають у несподіваних місцях. Наприклад, ви можете побачити колючого гостя в своєму дворі, посеред парку, на узбіччі доріг або ж тротуарі. Небезпека тут в тому, що під час сплячки їжак виглядає наче неживий. Тому тут варто бути обережними і не ховати тваринку відразу. Переконайтесь в тому, що їжачок насправді неживий — а не просто вморивсь та ліг відпочити до весни.

Гострі голки від холоду не рятують, тому їжачки беруть приклад з ведмедів
Гострі голки від холоду не рятують, тому їжачки беруть приклад з ведмедів

Якщо ви знайшли сплячого їжачка в себе на подвір’ї або ж на вулиці — зробіть для нього імпровізовану спальню в картонній коробці або ж десь у безпечному та тихому містечку — щоб він зміг там провести складні зимові місяці.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.