В Україні заборонили салюти, феєрверки і петарди: тепер Новий рік буде тихим. А що за порушення?

Закон про застосування салютів, петард та феєрверків відсьогодні врешті набрав чинності. Тепер за використання гучних та яскравих прикрас свята винуватців каратимуть.

Народні обранці прийняли закон, згідно з яким не дозволяється продавати, передавати та використовувати різноманітну піротехніку за незначним виключенням. Звісно, подібна заборона не поширюється на представників нашої армії, поліції та аварійно-рятувальних служб.

В Україні заборонили салюти, феєрверки і петарди

Народна обраниця Євгенія Кравчук поточнила, що не забороняється користуватися виробами класу F1. Вони не зчиняють сильний шум та є доволі безпечними під час використання.

Тепер масові свята втратять частину своєї привабливості, адже не зможуть завершитися грандіозним салютом, якщо він належить до класів F2, F3, F4. Їх не можна ані продавати, ані використовувати.

В Україні заборонили салюти, феєрверки і петарди

До речі, неповнолітні особи віком до 16 років не мають права користуватися навіть феєрверками класу F1. Всі, хто не виконуватимуть вимоги чинного закону, нестимуть відповідальність. Штрафом можуть покарати:

  • продавців піротехніки – 17-34 тис.грн;
  • громадян, що не дотримуються тиші, – 85-225 грн;
  • посадових осіб, що порушили норму закону, – 255-510 грн;
  • виготовлювачів піротехнічних засобів – 272-1700 грн;
  • за хуліганські дії з використанням піротехніки – 17-34 тис. грн.

За відповідний законопроєкт у квітні проголосували 290 народних депутатів. У серпні вже 250 нардепів прийняли Закон в цілому. З 6 листопада він набув чинності. Обранці вирішили, що під час війни, коли люди й так потерпають від постійних обстрілів, чути ще й додатково звуки петард та феєрверків й лякатися через них не повинні. Тож тепер новорічної ночі не будемо підскакувати від сторонніх звуків салютів та феєрверків.

Нові статті

Схожі статті

Любовний гороскоп на червень 2024: які романтичні сюрпризи чекати знакам Зодіаку в перший місяць літа

Любовний гороскоп на червень 2024 розповість, які сюрпризи підготував перший місяць літа кожному з 12-ти знаків Зодіаку в романтичній сфері життя. Дізнайтесь, кого чекають гармонія і довіра.

Діма Коляденко розсекретив, скільки заробляϵ за місяць і скільки має віддати: сума в десятки тисяч гривень

Артист Дмитро Коляденко зізнався, скільки заробляϵ за місяць і яку суму винен банку. Хореограф не маϵ заробітків, які були раніше. Однак на оренду квартири чи номеру в готелі йому цілком вистачаϵ.

Всі чоловіки Ади Роговцевої, яка стала іконою жіночої краси: закохалася у вчителя і була розлучницею

Ада Роговцева має вигляд милої, ніжної та дуже правильної жінки. Але й у душі цієї праведниці здатні палати шалені пристрасті. Ось так і трапилося в житті акторки заборонене кохання.

“Ми більше не можемо це приховувати”: Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська очікують на поповнення

Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська опублікували відео, в якому натякнули на те, що вони чекають поповнення: невже між суддями "МастерШеф" роман?