Яке свято в церковному календарі 13 листопада: чого сьогодні краще не робити, щоб щастя дитині вберегти?

Понеділок, 13 листопада — в новоюліанському церковному календарі день пам'яті святителя Івана Златоуста. Традиції цього дня. Хто сьогодні святкує Іменини? Прикмети і талісман дня

В понеділок, 13 листопада — християни православної української церкви згадують Івана Златоуста. Це — 317-й день року. До кінця 2023-го залишається 48 днів.

13 листопада: день Івана Златоуста
13 листопада: день Івана Златоуста

Іоан Златоуст зцілював людські душі, читав проповіді та був учителем. Саме він стояв у витоків Константинопольского патріархату і був одним з тих, хто його створив.
Іоан Златоуст вважався видатним проповідником християнства. Народився святий в Антіохії десь у 347 році. Його родина належала до християнської віри. Батька в Іоана не стало, коли хлопчик був ще маленьким. Мати Анфуса виховувала його разом з братом самотужки.

В Антіохії Іван добре навчався, отримав гарну освіту, детально вивчав філософію та риторику. Наставником святителя був ритор Лібаній. Він називав Івана найкращим учнем.
В 367 році Іоан Златоуст був похрещений, а його хресним став Мелетій Антіохійський. Під його ж керівництвом Іван займався богослов’ям. Коли матір святителя відійшла у засвіти — він повністю присвятив своє життя Богу. Іоан прийняв чернецтво і понад 4 роки провів у пустелі. Займався практиками аскетизму, писав твори про життя в чернецтві.

Після повернення в Антіохію в 381 році Іоан був присвячений в диякони. В 386 році його обрали пресвітером. Красномовні проповіді Іоана Златоуста дозволили йому отримати прихильність та велику славу серед народу. Іоан призивав людей любити ближнього та бути доброчинними.

В 398 році Івана обрали архієпископом у Константинополі. Обійнявши цю посаду — він продовжив проповідувати, проводив реформи церковного життя. А ще Іоан Златоуст займався благодійницькою діяльністю, засновував госпіталі, притулки для бідняків.
Іоан Златоуст завжди виступав за єдність церкви та православну віру. Але за це його багато переслідували ті, хто обурювався його діями і словами.

Іван неодноразово вдавався до критики дій імператорського двору. Особливо діставалось від нього імператриці Євдоксії. В подальшому його звинуватили в богохульстві і порушенні церковних канонів. Двічі Івана виганяли з кафедри, але він все одно повертався, бо того потребував народ.

Помер Іван Златоуст 14 вересня 407 року, у далекому вигнанні.

Народні традиції і прикмети 13 листопада

Якщо на небі сильно мерехтять зорі - це до вітряної і снігової погоди
Якщо на небі сильно мерехтять зорі – це до вітряної і снігової погоди

На 13 листопада існує декілька прикмет:

  • якщо на деревах з’явився іній — наступного року врожаї будуть великими;
  • ліси дуже шумлять — це до нещастя;
  • снігова буря вирує вдень – наступної ночі можна очікувати на морози;
  • сильно мерехтять зорі на нічному небі — скоро піде великий сніг та здійметься вітер;
  • вітер вщух лише увечері — найближчими днями можна очікувати на потепління.

В цей день в давнину прийнято було тяжко працювати. Згідно давнім віруванням – важка фізична праця приносить родині щастя і велику вдачу. Зазвичай в давнину 13 листопада влаштовували добрий обід, на який запрошували всю родину. На столі обов’язково повинні були бути вареники. А ще цей день — сприятливий для лікування недугів та довгих подорожей.

Чого сьогодні краще не робити?

13 листопада краще відмовитись від лихослів’я та пліток про інших людей. Сьогодні краще нікому не віддавати речі своєї дитини та улюблені іграшки. Вважалося, що з ними можна віддати й щастя малюка.

Цього дня не варто скупитися, адже Новий Рік можна зустріти в злиднях. Не можна ображатися та сваритися з рідними.

Іменини і талісман дня

Іменини 13 листопада
Іменини 13 листопада

В понеділок, 13 листопада, Іменини святкують Герман, Антон, Манефа, Іван, Кіндрат, Никифор, Сильвестр, Леонард, Леон.

Талісман 13 листопада: берил
Талісман 13 листопада: берил

Талісманом для людей, що народились 13 листопада — є берил. Це — відомий кристал, що використовувався для виготовлення прикрас ще у давнину. Прикраси з берилу носили мешканці Стародавнього Єгипту ще в 6 тисячолітті до нашої ери.

Нові статті

Схожі статті

Щоб ложка стояла: як приготувати густе полуничне варення – головна таϵмниця, про яку не кожна господиня знаϵ

Густий і запашний полуничний джем можна приготувати в домашніх умовах. Головне — дотримуйтесь декількох нескладних порад. І тоді консистенція джему стане такою, що ложка в ньому буде стояти.

Вписав її ім’я в історію: хто та жінка, яка була коханням усього життя Василя Стуса і чекала його вічно

Щастя Василя Стуса з Валентиною Попелюх було зовсім недовгим. Та кохання до видатного чоловіка жінка пронесла крізь усе своє життя, дякуючи Богові за подароване почуття.

Як швидко і легко стерилізувати банки: 5 секретів від господині, який збереже свіжими ваші зимові заготовки

Літо — тепла і активна пора року. Хтось планує відпочинок, а гарні господині займаються консервуванням овочів та фруктів. І під час таких робіт важливо правильно стерилізувати банки для закруток.

Вперше стала мамою: зірка каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук народила первістка – яка стать і як назвали?

Відома телеведуча каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук повідомила, що нарешті стала мамою вперше: що відомо про народження дитини та як все пройшло? Подробиці.