Два кольори одного курячого яйця: які з них більш корисні та смачні — коричневі або білі? Дослідження

Чи насправді колір шкарлупи в яйцях впливає на їх смакові і корисні властивості? Експерти провели дослідження і з'ясували наступний факт. Знайомтесь із ним в наступній публікації

Курячі яйця споконвіку стають для людей джерелом не тільки цінного білку, але й філософських роздумів. Пам’ятаєте славетно відому загадку про те, що ж з’явилось раніше — куриця або яйце?

Яйця з коричневою шкарлупою несуть кури з темним оперенням
Яйця з коричневою шкарлупою несуть кури з темним оперенням

А ще існує розповсюджена інформація про колір яєчної шкарлупи. Нібито коричневі яєчка більш міцні, аніж білі. Та й користі в них більше. В якості головного аргументу до цієї версії використовують ціновий фактор. Ось коштує десяток коричневих яєць більше, аніж білих — то значить, вони по якості своїй кращі, і шкарлупу мають міцнішу, і колір жовтка в них — яскравіший. Чи насправді це так? Експерти провели дослідження з цього приводу і змогли, нарешті, поставити крапку в цьому питанні. Результат їх роботи — до вашої уваги.

Вчені порівняли характеристики яєць із коричневою і білою шкарлупою, щоб відшукати хоч якісь відмінності. І з’ясували наступне: колір шкарлупи майже ніяким чином не впливає на якість чи смак яєчка. Єдиною різницею між ними є наявність пігменту в оболонці та колір оперення в курочок. Біленькі яєчка несуть курки зі світлим пір’ям, а коричневі — із темним.

міцність шкарлупи залежить від раціону харчування курки
Міцність шкарлупи залежить від раціону харчування курки

Що стосується вартості, яка в коричневих яєць дещо більша – то тут все залежить від раціону харчування. Зазвичай темний колір шкарлупи мають домашні яйця, знесені курками, що гуляють на відкритій місцевості, клюють свіжу травичку та їдять якісні корми. Насичений жовто-помаранчевий жовток в яєчках з коричневою шкарлупою теж обумовлений особливостями раціону. Жовток яєчка має такий колір, якщо курка харчувалась зернятками кукурудзи і зеленою травою.

Старі курки несуть яйця з тонкою шкарлупою
Старі курки несуть яйця з тонкою шкарлупою

Від раціону курки залежить і міцність шкарлупи в яєчках, які вона несе. Крім того, на цей параметр впливає вік домашньої пташки. Молоді курочки зазвичай несуть більш міцні яйця, а в старих шкарлупа тонша.

Нові статті

Схожі статті

По коліна у воді і без пательні в руках: Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею

Майстер кулінарних шедеврів Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею. В руках у нього — зовсім не пательня. Де відпочив шеф-кухар — дізнайтесь з матеріалу від "Один Факт".

Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

Салат наче й звичайний, а от подача доволі цікава: роблю з чипсів квітку хризантеми – гості просто шаленіють

На святковому столі цей салат матиме доволі ефектний вигляд. При цьому готується "Хризантема" дуже просто. Коли опануєте, таким же чином можете прикрашати будь-яку закуску.

Смугастий пухляш із зеленими очима: до Alyona Alyona після “Євробачення” завітав незвичний гість

Реперка Alyona Alyona, яка кілька днів тому посіла 3 місце на "Євробаченні 2024", заспівавши в дуеті з Jerry Heil — вже повернулась до України. І влаштувала теплу зустріч із зеленооким прихильником.