Вивчаємо рідну мову: як ще можна назвати українською вісника щастя — лелеку? ТОП-4 + один синонім

Співоча українська мова завжди зачаровує своїм мелодійним звучанням. В ній є чимало гарних слів, та велика кількість синонімів до них. Наприклад, до слова "Лелека" їх цілих п'ять. Познайомтесь з ними

Відомий в Україні мовознавець Олександр Авраменко нещодавно побував в ефірі передачі “Сніданок з 1+1” і розповів цікаву історію про лелеку. Точніше — про синоніми до цього слова, які існують в українському словнику.

Червоний дзьоб - візитна картка лелеки
Червоний дзьоб – візитна картка лелеки

За словами Авраменка — в українській мові існує декілька чудових та милозвучних слів, якими можна назвати цього розкішного птаха з довгим дзьобом. Отже, лелеку ще в Україні називають так:

– Чорногуз

Також мовознавець під час бесіди з ведучими “Сніданку з 1+1” зауважив, що синоніми до слова “Лелека” можна підібрати і серед інших мовних діалектів. Ось декілька прикладів:

  • боцюн;
  • гайстер;
  • бусол;
  • бузько.

Олександр Авраменко також дав роз’яснення щодо синоніму “чорногуз”. Якщо з чорним кольором усе зрозуміло відразу, то приставка “гуз” викликає у багатьох українців питання: “А що ж воно таке?”. Так ось, відповідно до роз’яснень мовознавця — “гуз” або ж “гузно” чи “гузка” — це назва задньої частини тулуба у птахів, що розташована під хвостом. В лелек саме ця частина вкрита чорним пір’ям. Саме тому в народі цих птахів часто кличуть чорногузами.

Маленький чорногуз на полі
Маленький чорногуз на полі

Звичайний білий лелека, про якого йде мова — священний птах із довжелезним червоним дзьобом, який охоче селиться вздовж узбіччя доріг, в заплавах річок та узліссях. В Україні гнізда лелек часто можна зустріти на стріхах осель та електричних опорних стовпах. Іноді для створення своїх гнізд лелеки обирають дерева, що ростуть поряд з людським житлом.

Білі лелеки можуть гніздитися на одному й тому ж місці багато років поспіль. Цей птах вважається перелітним і вже в серпні починає відлітати на південь.

Згідно з народними прикметами — якщо лелека стоїть на одній нозі, то скоро прийдуть холоди. Якщо чорногуз прилітає раненько із теплих країв — то й прийдешнє літо теж буде теплим.

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.