Вивчаємо рідну мову: як ще можна назвати українською вісника щастя — лелеку? ТОП-4 + один синонім

Співоча українська мова завжди зачаровує своїм мелодійним звучанням. В ній є чимало гарних слів, та велика кількість синонімів до них. Наприклад, до слова "Лелека" їх цілих п'ять. Познайомтесь з ними

Відомий в Україні мовознавець Олександр Авраменко нещодавно побував в ефірі передачі “Сніданок з 1+1” і розповів цікаву історію про лелеку. Точніше — про синоніми до цього слова, які існують в українському словнику.

Червоний дзьоб - візитна картка лелеки
Червоний дзьоб – візитна картка лелеки

За словами Авраменка — в українській мові існує декілька чудових та милозвучних слів, якими можна назвати цього розкішного птаха з довгим дзьобом. Отже, лелеку ще в Україні називають так:

– Чорногуз

Також мовознавець під час бесіди з ведучими “Сніданку з 1+1” зауважив, що синоніми до слова “Лелека” можна підібрати і серед інших мовних діалектів. Ось декілька прикладів:

  • боцюн;
  • гайстер;
  • бусол;
  • бузько.

Олександр Авраменко також дав роз’яснення щодо синоніму “чорногуз”. Якщо з чорним кольором усе зрозуміло відразу, то приставка “гуз” викликає у багатьох українців питання: “А що ж воно таке?”. Так ось, відповідно до роз’яснень мовознавця — “гуз” або ж “гузно” чи “гузка” — це назва задньої частини тулуба у птахів, що розташована під хвостом. В лелек саме ця частина вкрита чорним пір’ям. Саме тому в народі цих птахів часто кличуть чорногузами.

Маленький чорногуз на полі
Маленький чорногуз на полі

Звичайний білий лелека, про якого йде мова — священний птах із довжелезним червоним дзьобом, який охоче селиться вздовж узбіччя доріг, в заплавах річок та узліссях. В Україні гнізда лелек часто можна зустріти на стріхах осель та електричних опорних стовпах. Іноді для створення своїх гнізд лелеки обирають дерева, що ростуть поряд з людським житлом.

Білі лелеки можуть гніздитися на одному й тому ж місці багато років поспіль. Цей птах вважається перелітним і вже в серпні починає відлітати на південь.

Згідно з народними прикметами — якщо лелека стоїть на одній нозі, то скоро прийдуть холоди. Якщо чорногуз прилітає раненько із теплих країв — то й прийдешнє літо теж буде теплим.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 12 жовтня 2024 для всіх знаків Зодіаку: доленосна зустріч змінить ваше життя з ніг до голови

Гороскоп на 12 жовтня 2024 року пропонує чудові можливості для кожного знаку Зодіаку - чого слід уникати в цей день та чому присвятити час? Астропрогноз.

Що почитати: добірка сучасних драм, що готові стати поруч із легендарною “Роксоланою” на найвищій поличці

Що почитати якщо навий передрук "Роксолани" вже набрид, але гострих вражень все ще не вистачає? Підбірка драматичних творів з захоплюючим сюжетом вже чекає на вас!

Власниця із котом обмінялись ролями: як чотирилапий друг ледь не спалив будинок – що йому за це буде?

У житті всяке буває з необережності, особливо, коли це стосується домашніх улюбленців - як котик мало не залишив свою власницю без будинку? Подробиці.

Найсмачніші хрустики в цукровій пудрі, які тануть в роті: рецепт солодощів зі смаком дитинства за 10 хвилин

Цей рецепт допоможе приготувати найсмачніші хрустики із цукровою пудрою, які будуть танути в роті. Розповідаємо, які складові знадобляться для цього і як створити найсмачніший десерт до чаю.