Містичні місця України: галявина Громовище, що притягує блискавки. Науковці розкривають її таємницю

Наша Україна має чимало цікавих, а інколи й містичних місць. Наприклад — непомітна галявина Громовище поблизу селища Купище в Житомирській області, що приманює до себе блискавки

Галявина Громовище розкинулась неподалік від села Купище в Житомирській області. Відпочивати на ній разом з компанією друзів — не дуже гарна ідея. Особливо, коли йде дощ із грозою. Справа в тому, що ця малесенька галявинка має неймовірну силу. Вона, наче магніт, притягує до себе блискавки. Ця місцина викликає великий інтерес у поціновувачів усього містичного і таємничого. Місцеві мешканці часто називають її Громовищем або ж “гніздом блискавок”. В чому ж таємниця цього загадкового місця? Знайомимо вас з історією Громовища і результатами досліджень науковців.

Історія галявини Громовище

Галявина Гніздо блискавок
Галявина Гніздо блискавок

Невеличка ділянка землі на Житомирщіні під назвою “Гніздо блискавок” має в Україні погану славу. Під час грозових дощів в неї щоразу потрапляють блискавки. А ще місцеві мешканці стверджують, що іноді на цій галявині з’являється доволі помітне мерехтіння світла, а його промінь злітає в гору, створюючи враження, ніби хтось увімкнув підземний прожектор.

Якщо вірити легенді, що передається тут із вуст в уста — колись давно на Громовищі мешкав один пан. Він був відомий своїм жорстоким характером, але одного разу сама природа покарала його за надзвичайну жорстокість. Блискавка влучила у будинок пана і повністю його спалила. З того часу в галявину, де мешкав пан, щоразу потрапляють блискавки, коли розпочинається дощ із грозою.

Науковці ж називають Громовище аномальною зоною. Давно помічено, що в цій ділянці Житомирщини не ростуть рослини і гриби. Люди, які заходять на цю галявину — відчувають погіршення загального стану. В них псується настрій та самопочуття, різко підвищується артеріальний тиск.

Вчені кажуть, що містика Громовища має цілком наукове та зрозуміле пояснення — саме в цій частинці земної кулі спостерігається знижений електричний опір.

Цікаво, що в середині 90-х років XX століття на Громовище приїжджали археологи з Житомира. Під час досліджень таємничої галявини вони знайшли тут рештки якоїсь давньої споруди, що представляла собою монолітні блоки 6*8 метрів. Також на цій ділянці було виявлено кам’яні плити з надписами невідомою мовою. А ще — статуя невідомого Бога.

Аналіз цих знахідок дозволив вченим-археологам зробити припущення про те, що колись давно на галявині Громовище посеред лісу було облаштоване язичницьке капище. Непрямим свідченням цього може служити й назва селища, що розташувалося неподалік – Купище (бачите, як вона співзвучна зі словом “капище”).

Містичні місця України: галявина Громовище
Містичні місця України: галявина Громовище

Ще одна цікава знахідка на таємничій галявині чекала в 1996 році хлопців з організації “Пошук” які прибули сюди з особливою місією — віднайти безіменні могили солдатів з часів другої Світової війни. Але замість захоронень вони натрапили на 2 десятки старовинних мідних монеток. Після дослідження знахідки з’ясувалося, що монети були у вжитку в античному Боспорському царстві, яке існувало колись на території Кримського півострова. Як ці монетки опинились на Поліссі — досі залишається загадкою.

Як доїхати до Гнізда Блискавок?

Потрапити на галявину Громовище можна з Коростеня. Звідсіль до Купища, поряд з яким знаходиться “гніздо блискавок” – всього 19 км шляху. Доїхати до місця можна на автобусі з Коростенського автовокзалу або ж замовивши таксі. Сама галявина розкинулася поблизу від північної межі селища Купище.

Нові статті

Схожі статті

Щоб ложка стояла: як приготувати густе полуничне варення – головна таϵмниця, про яку не кожна господиня знаϵ

Густий і запашний полуничний джем можна приготувати в домашніх умовах. Головне — дотримуйтесь декількох нескладних порад. І тоді консистенція джему стане такою, що ложка в ньому буде стояти.

Вписав її ім’я в історію: хто та жінка, яка була коханням усього життя Василя Стуса і чекала його вічно

Щастя Василя Стуса з Валентиною Попелюх було зовсім недовгим. Та кохання до видатного чоловіка жінка пронесла крізь усе своє життя, дякуючи Богові за подароване почуття.

Як швидко і легко стерилізувати банки: 5 секретів від господині, який збереже свіжими ваші зимові заготовки

Літо — тепла і активна пора року. Хтось планує відпочинок, а гарні господині займаються консервуванням овочів та фруктів. І під час таких робіт важливо правильно стерилізувати банки для закруток.

Вперше стала мамою: зірка каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук народила первістка – яка стать і як назвали?

Відома телеведуча каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук повідомила, що нарешті стала мамою вперше: що відомо про народження дитини та як все пройшло? Подробиці.