Найцікавіші місця України: самий великий реабілітаційний центр для бурих ведмедів на Закарпатті

Україна — територія щирих і неймовірно добрих людей з великим серцем. Реабілітаційний центр для бурих ведмедів на Закарпатті, у національному парку "Синевір" — найкраще цьому підтвердження.

Реабілітаційний центр для бурих ведмедів вперше запрацював на території Національного парку “Синевір” у квітні 2011 року. Він займає територію площею 12 га і надає допомогу диким тваринам, що потрапили у складні життєві умови і утримувалися в неволі без відповідних умов. Також на території реабілітаційного центру ведеться робота по відтворенню природної популяції бурих ведмедиків, яких зараз в країні налічується приблизно 300 осіб. А ще в центрі працюють над поглибленням досліджень найбільшого в Україні хижака.

Національний парк Синевір та центр реабілітації бурих ведмедів
Національний парк Синевір та центр реабілітації бурих ведмедів

Природні та кліматичні умови, що існують на базі природного парку “Синевір”— ідеально відповідають тим, в яких звикли жити бурі ведмеді у дикій природі.

Кожен ведмідь перед потраплянням до цього центру проходить певні процедури по перевірці стану здоров’я. Тварину поміщують у карантин, роблять їй усі щеплення, адаптують до напіввільних умов проживання. Центр спрямовує значні зусилля на те, аби надати диким звірям належне ветеринарне, санітарне і харчове забезпечення.

Бурі ведмеді в національному парку Синевір
Бурі ведмеді в національному парку Синевір

Вольєри для бурих ведмедиків облаштовані посеред лісу. Загальна площа території, яку займає реабілітаційний центр, складає 12 гектарів. Тут є штучні барлоги для клишоногих, басейни, 6 кліток для утримання тварин різного віку та стану здоров’я і 2 секції. Оскільки бурі ведмедики ще ті ласунчики — спеціально для них в національному парку облаштували декілька плантацій, на яких росте ожина, малина і чорниця. Подбали працівники центру і про дозвілля звірів, зробивши для них ігрові конструкції. Головна мета таких конструкцій — пришвидшити адаптацію ведмедів до нових умов проживання.

По периметру загорожі були встановлені системи електричного захисту, які забезпечують надійне утримання та безпеку диких звірів.

Бурий ведмідь в центрі реабілітації
Бурий ведмідь в центрі реабілітації

Відвідати центр реабілітації бурих ведмедиків на Закарпатті можна щоденно, з 9.00 до 18.00. Вхід на територію об’єкту – платний. Вартість одного квитка: 60 гривень.

Нові статті

Схожі статті

Айсберг в океані: від узбережжя Антарктиди відколовся величезний крижаний острів — що кажуть вчені?

Айсберг А23а розміром втричі більше за Нью-Йорк відокремився від Антарктиди і зараз вільно пливе Південним океаном. Чи варто капітанам кораблів бути пильними та куди помандрував крижаний острів?

Один факт про рис, який робить його корисним для нервової системи: таємничий компонент популярної крупи

Рис — один з самих цінних продуктів харчування. Ця крупа містить в собі велику кількість вітаміну В, а ще - один інгредієнт, який добре впливає на роботу нервової системи. Дізнайтесь, що це.

“Чорна п’ятниця” у Монобанку: представники фінустанови розповіли, що купували українці у день розпродажу

День великих розпродажів в магазинах України пройшов минулої п'ятниці — 24 листопада. Зараз ажіотаж трохи спав і банки підбили підсумки "Чорної П'ятниці". Свою статистику Мінфіну надав і Monobank.

Завидні модниці Катя Осадча, Лілія Ребрик, Оля Цибульська та інші задають тон: показали, які пальто в тренді

Найбільше про модні тенденції знають зірки, оскільки їм за характером роботи доводиться постійно змінювати наряди. Отже, придивімося уважно, в які пальто вони вбираються, щоб зрозуміти тенденцію.