Дмитро Комаров показав Музей судноплавства на Хортиці: працівники продовжують збирати артефакти на мілині

У зв'язку з підривом Каховської ГЕС Дніпро біля острова Хортиця значно змілів. Тож тепер можна прогулятися просто річищем колись широкої річки. Дмитро Комаров пішов і знайшов дещо цікаве.

Дослідники Національного заповідника “Хортиця” скористалися можливістю пошуку на оголеному дні цінних артефактів епохи козацтва. Ось їм на очі потрапила величезна дошка від старовинного судна, якій не менше 300 років.

Музей судноплавства на Хортиці

Оскільки старожитність довгий час пролежала на річковому дні, її весь час поливали водою, щоб вона не пересохла на сонці й не розпалася на друзки. Сліди на деревині від морського хробака свідчать, що корабель виходив далеко за межі Дніпра у відкрите море, можливо, навіть курсував Середземномор’ям.

Музей судноплавства на Хортиці

Деревину перевозять до Музею судноплавства, де всі пори, в яких раніше була вода, мають заповнити спеціальним розчином. Процес цей дуже тривалий. Дошка має перебувати у спеціальній ванній під консервацією 3 роки.

Музей судноплавства на Хортиці / Фото: Один Факт

Потім спеціалісти пристануть до вивчення знахідки, щоб з’ясувати, якому човну вона належала. Нині експозиція Музею зачинена, тож відвідувачі не можуть побачити зібрані й відреставровані працівниками плавзасоби. А вони відновили вже немало старовинних човнів.

Музей судноплавства на Хортиці / Фото: Один Факт

Заразом мандрівник знайомиться з уже підготовленими для експозиції суднами. Ось баржа, якій близько двох сотень років. Вона привезена з Київщини. А є і той, якому півтори тисячі років. Його знайшли неподалеку Хортиці.

Музей судноплавства на Хортиці / Фото: Один Факт

Найкраще збереглася козацька чайка – десантне судно, на якому наші козаки ходили в море й воювали. На жаль, історія повторюється. І сьогодні наші захисники знову змушені вступати в бій задля захисту своїх територій.

Нові статті

Схожі статті

Щоб ложка стояла: як приготувати густе полуничне варення – головна таϵмниця, про яку не кожна господиня знаϵ

Густий і запашний полуничний джем можна приготувати в домашніх умовах. Головне — дотримуйтесь декількох нескладних порад. І тоді консистенція джему стане такою, що ложка в ньому буде стояти.

Вписав її ім’я в історію: хто та жінка, яка була коханням усього життя Василя Стуса і чекала його вічно

Щастя Василя Стуса з Валентиною Попелюх було зовсім недовгим. Та кохання до видатного чоловіка жінка пронесла крізь усе своє життя, дякуючи Богові за подароване почуття.

Як швидко і легко стерилізувати банки: 5 секретів від господині, який збереже свіжими ваші зимові заготовки

Літо — тепла і активна пора року. Хтось планує відпочинок, а гарні господині займаються консервуванням овочів та фруктів. І під час таких робіт важливо правильно стерилізувати банки для закруток.

Вперше стала мамою: зірка каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук народила первістка – яка стать і як назвали?

Відома телеведуча каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук повідомила, що нарешті стала мамою вперше: що відомо про народження дитини та як все пройшло? Подробиці.