Дмитро Комаров показав Музей судноплавства на Хортиці: працівники продовжують збирати артефакти на мілині

У зв'язку з підривом Каховської ГЕС Дніпро біля острова Хортиця значно змілів. Тож тепер можна прогулятися просто річищем колись широкої річки. Дмитро Комаров пішов і знайшов дещо цікаве.

Дослідники Національного заповідника “Хортиця” скористалися можливістю пошуку на оголеному дні цінних артефактів епохи козацтва. Ось їм на очі потрапила величезна дошка від старовинного судна, якій не менше 300 років.

Музей судноплавства на Хортиці

Оскільки старожитність довгий час пролежала на річковому дні, її весь час поливали водою, щоб вона не пересохла на сонці й не розпалася на друзки. Сліди на деревині від морського хробака свідчать, що корабель виходив далеко за межі Дніпра у відкрите море, можливо, навіть курсував Середземномор’ям.

Музей судноплавства на Хортиці

Деревину перевозять до Музею судноплавства, де всі пори, в яких раніше була вода, мають заповнити спеціальним розчином. Процес цей дуже тривалий. Дошка має перебувати у спеціальній ванній під консервацією 3 роки.

Музей судноплавства на Хортиці / Фото: Один Факт

Потім спеціалісти пристануть до вивчення знахідки, щоб з’ясувати, якому човну вона належала. Нині експозиція Музею зачинена, тож відвідувачі не можуть побачити зібрані й відреставровані працівниками плавзасоби. А вони відновили вже немало старовинних човнів.

Музей судноплавства на Хортиці / Фото: Один Факт

Заразом мандрівник знайомиться з уже підготовленими для експозиції суднами. Ось баржа, якій близько двох сотень років. Вона привезена з Київщини. А є і той, якому півтори тисячі років. Його знайшли неподалеку Хортиці.

Музей судноплавства на Хортиці / Фото: Один Факт

Найкраще збереглася козацька чайка – десантне судно, на якому наші козаки ходили в море й воювали. На жаль, історія повторюється. І сьогодні наші захисники знову змушені вступати в бій задля захисту своїх територій.

Нові статті

Схожі статті

Айсберг в океані: від узбережжя Антарктиди відколовся величезний крижаний острів — що кажуть вчені?

Айсберг А23а розміром втричі більше за Нью-Йорк відокремився від Антарктиди і зараз вільно пливе Південним океаном. Чи варто капітанам кораблів бути пильними та куди помандрував крижаний острів?

Один факт про рис, який робить його корисним для нервової системи: таємничий компонент популярної крупи

Рис — один з самих цінних продуктів харчування. Ця крупа містить в собі велику кількість вітаміну В, а ще - один інгредієнт, який добре впливає на роботу нервової системи. Дізнайтесь, що це.

“Чорна п’ятниця” у Монобанку: представники фінустанови розповіли, що купували українці у день розпродажу

День великих розпродажів в магазинах України пройшов минулої п'ятниці — 24 листопада. Зараз ажіотаж трохи спав і банки підбили підсумки "Чорної П'ятниці". Свою статистику Мінфіну надав і Monobank.

Завидні модниці Катя Осадча, Лілія Ребрик, Оля Цибульська та інші задають тон: показали, які пальто в тренді

Найбільше про модні тенденції знають зірки, оскільки їм за характером роботи доводиться постійно змінювати наряди. Отже, придивімося уважно, в які пальто вони вбираються, щоб зрозуміти тенденцію.