Українська альпіністка підкорила вершину вулкану в Папуа Новій Гвінеї: відтепер там майорить наш прапор

Українка здійняла наш прапор над вершиною вулкана Гілуве, найвищого вулкана не лише на острові Папуа-Нова Гвінея, а і всієї Океанії та Австралії.

Ця альпіністка – 44-річна Тетяна Яловчак, уродженка шахтарського містечка Селидове Донецької області. Жінка має не лише екстримальне захоплення альпінізмом, а і три вищі освіти, окрім них ще кваліфікацію психолога, інструктора з йоги, арттерапевта та сомельє. Також вона активно волонтерить – дуже насичена біографія, чи не так?

За життя Тетяна підкорила пів сотні гір на кожному континенті світу, і стала першою українкою, що підкорила 7 вершин на всіх континентах. На кожне своє сходження на гору вона завжди брала український традиційний вишитий рушник. Вершину вулкану Гілуве вона підкорила без страховки та безстрашно подолала 4300 метрів і розгорнула там рідний синьо-жовтий стяг.

“Своїми сходженнями я розповідаю про нашу Україну. Моя місія — показувати, хто ми, яка наша культура, щоб люди у різних куточках світу відчули нашу душу. Тому і сходження на Еверест було з українським рушником. Я не закликаю вас йти в гори та підкорювати Еверест. Я закликаю вас ставити масштабні цілі, такі як Еверест” – каже Тетяна Яловчак.

До речі, сходження на Еверест Яловчак здійснила ще в 2016 році. Тоді це теж була величезна подія, і Тетяна була другою українкою, що підкорила Еверест, буквально на наступний день після першої. А підкорення 7 вершин світу жінка здійснила лише за 5 років – починаючи з 5895-метрової Кіліманджаро в Африці в далекому 2012 і закінчуючи 4892-метровим Піком Вінсон в Антарктиді у 2017.

Зараз альпіністка пише другу книгу. Скоріше за все, вона теж буде мотиваційною, як і перша – у 2020 році спільно з видавництвом “Наш Формат” було видано “Підкори свій Еверест. Як поразку перетворити на перемогу”, де були описані теми мотивації, саморозвитку, і сам шлях до підкорення найвищої точки світу.

Нові статті

Схожі статті

Як швидко і легко стерилізувати банки: 5 секретів від господині, який збереже свіжими ваші зимові заготовки

Літо — тепла і активна пора року. Хтось планує відпочинок, а гарні господині займаються консервуванням овочів та фруктів. І під час таких робіт важливо правильно стерилізувати банки для закруток.

Вперше стала мамою: зірка каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук народила первістка – яка стать і як назвали?

Відома телеведуча каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук повідомила, що нарешті стала мамою вперше: що відомо про народження дитини та як все пройшло? Подробиці.

Скандаліст Потап розсекретив, ким працює за кордоном у свої 43 роки: “А як ви думаєте, хто переможе?”

Всі ламають голови, намагаючись зрозуміти, чим Потап 3-ій рік поспіль займається за кордоном, вештаючись по різних континентах. Репер урешті назвав свою професію та висловив побоювання щодо неї.

“Колишня – це колишня”: Дмитро Коляденко поставив крапку для Ірини Білик і більше не спілкується з нею

Шоумен Дмитро Коляденко вперше розставив всі крапки над "і" в стосунках зі співачкою Іриною Білик: чи спілкуються артисти та чи є шанс на возз'єднання?