В Україні є власна Венеція – місто Вилкове: замість доріг потічки, замість перехресть – місточки

У кого бюджет не дозволяє відвідати Венецію, може подорожувати Одещиною. Саме там на березі Дунаю розташоване місто Вилкове, частина якого розміщена вздовж каналів.

Проїхатися на автівці цією частиною Вилкова неможливо – потрібен човен. Замість доріг там єрики (канали). Тротуарами слугують дерев’яні дошки. Колись давно у ці нетрі перебралися старовірці. Дістатися до них представникам офіційної церкви не вдалося.

Українське місто на воді – Вилкове

Звісно, таких гарних великих човнів, як у Венеції, ви тут не побачите. Та й гондольєри місцевого розливу без оксамитових камзолів, а у звичайних шортах та майках. Але ж колорит містечко на воді має надзвичайний!

Українське місто на воді – Вилкове

Відштовхуються від дна вилківчани звичайними палицями, адже єрики не глибокі. До того ж настільки вузькі, що на моторному катері не пропливеш. Очерету довкола настільки багато, що ним не лише вкривають дахи сараїв та бесідок, але й експортують сировину до Європи.

Українське місто на воді – Вилкове

Таку назву колишнє Посад Липованське отримало через три канали, що відходять тут від Дунаю, неначе утворюють вилку. Умови життя у місцевих кардинально відрізняються від інших місцевостей України.

Українське місто на воді – Вилкове

Вони збирають із дна єриків поживний дунайський мул, переносять його на город, і тоді збирають чималі врожаї. Коли в Одесі продають овочі з Вилкова, відразу збирається черга, настільки вони смачні. Тільки тут росте виноград сорту Новак, з якого роблять вино.

Українське місто на воді – Вилкове

Отже, прогулятися водними вуличками Вилкова туристам можна. Але тільки по одному боку, оскільки від іншого відділяє водна перепона. Щоправда, довкола чимало навісних містків. Їх спеціально роблять такими.

Навесні, коли єрики найбільш повноводі, люди завозять у дім великогабаритні речі. А щоб великий човен проплив, мостики знімають, а потім повертають назад на місце.

Нові статті

Схожі статті

Щоб ложка стояла: як приготувати густе полуничне варення – головна таϵмниця, про яку не кожна господиня знаϵ

Густий і запашний полуничний джем можна приготувати в домашніх умовах. Головне — дотримуйтесь декількох нескладних порад. І тоді консистенція джему стане такою, що ложка в ньому буде стояти.

Вписав її ім’я в історію: хто та жінка, яка була коханням усього життя Василя Стуса і чекала його вічно

Щастя Василя Стуса з Валентиною Попелюх було зовсім недовгим. Та кохання до видатного чоловіка жінка пронесла крізь усе своє життя, дякуючи Богові за подароване почуття.

Як швидко і легко стерилізувати банки: 5 секретів від господині, який збереже свіжими ваші зимові заготовки

Літо — тепла і активна пора року. Хтось планує відпочинок, а гарні господині займаються консервуванням овочів та фруктів. І під час таких робіт важливо правильно стерилізувати банки для закруток.

Вперше стала мамою: зірка каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук народила первістка – яка стать і як назвали?

Відома телеведуча каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук повідомила, що нарешті стала мамою вперше: що відомо про народження дитини та як все пройшло? Подробиці.