В Україні є власна Венеція – місто Вилкове: замість доріг потічки, замість перехресть – місточки

У кого бюджет не дозволяє відвідати Венецію, може подорожувати Одещиною. Саме там на березі Дунаю розташоване місто Вилкове, частина якого розміщена вздовж каналів.

Проїхатися на автівці цією частиною Вилкова неможливо – потрібен човен. Замість доріг там єрики (канали). Тротуарами слугують дерев’яні дошки. Колись давно у ці нетрі перебралися старовірці. Дістатися до них представникам офіційної церкви не вдалося.

Українське місто на воді – Вилкове

Звісно, таких гарних великих човнів, як у Венеції, ви тут не побачите. Та й гондольєри місцевого розливу без оксамитових камзолів, а у звичайних шортах та майках. Але ж колорит містечко на воді має надзвичайний!

Українське місто на воді – Вилкове

Відштовхуються від дна вилківчани звичайними палицями, адже єрики не глибокі. До того ж настільки вузькі, що на моторному катері не пропливеш. Очерету довкола настільки багато, що ним не лише вкривають дахи сараїв та бесідок, але й експортують сировину до Європи.

Українське місто на воді – Вилкове

Таку назву колишнє Посад Липованське отримало через три канали, що відходять тут від Дунаю, неначе утворюють вилку. Умови життя у місцевих кардинально відрізняються від інших місцевостей України.

Українське місто на воді – Вилкове

Вони збирають із дна єриків поживний дунайський мул, переносять його на город, і тоді збирають чималі врожаї. Коли в Одесі продають овочі з Вилкова, відразу збирається черга, настільки вони смачні. Тільки тут росте виноград сорту Новак, з якого роблять вино.

Українське місто на воді – Вилкове

Отже, прогулятися водними вуличками Вилкова туристам можна. Але тільки по одному боку, оскільки від іншого відділяє водна перепона. Щоправда, довкола чимало навісних містків. Їх спеціально роблять такими.

Навесні, коли єрики найбільш повноводі, люди завозять у дім великогабаритні речі. А щоб великий човен проплив, мостики знімають, а потім повертають назад на місце.

Нові статті

Схожі статті

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.

Напряму: в які країни українці можуть поїхати на потязі без пересадок у 2024 році – повний список

Подорожі з України зараз — дуже складна справа. Втім, "Укрзалізниця" пропонуϵ українцям декілька прямих маршрутів 2024 на потягу без пересадок. Повний список "Один Факт" наводить нижче.