Кілька версій утворення озера Синевир у Карпатах: містична, лірична, космічна – кому яка до вподоби

Кому пощастило відвідати озеро Синевир високо в Карпатських горах, погодиться, що прогулюючись біля води, відчував щось містичне. Розгляньмо, якими легендами оповита ця прекрасна місцина.

Озеру Синевир більш як 10 тисяч років. Воно дуже глибоке. Рівень води сягає вниз 22 м. Дехто переконаний, що ця водойма взагалі немає дна. Місцеві розповідають чимало цікавих історій, пов’язаних з цією місциною. Подейкують, що заглибившись в озеро, можна випірнути на іншому боці Землі. А ще говорять, що острівець час від часу зникає, а потім знову появляється. Купатися й ловити форель в озері категорично забороняється.

База інопланетян

Легенди про озеро Синевир. Фото odinfakt.com

Продовжуючи містичну складову, американські дослідники заявили, що супутник зафіксував поблизу скель Синевиру сфероподібний об’єкт, ніяк не схожий на земний. До того ж було простежено траншеї – сліди транспортного засобу інопланетян. Урешті інформацію спростували, назвавши фейком. Але присмак, як годиться, залишився.

Чудовисько

Легенди про озеро Синевир. Фото odinfakt.com

Місцеві мешканці запевняють, що на дні озера живе справжнє чудовисько, що нагадує обрисами величезну черепаху. Озерний мешканець ночами реве, лякаючи тих, хто наважився перебувати неподалік у лісі. Такі химери виникали в уяві людей переважно тоді, коли озеро було неосвітленим. Тепер усе змінилося, й нікому нічого не чудиться.

Мінливий острів

Легенди про озеро Синевир. Фото odinfakt.com

Посеред озера є невеличкий острівець. З ним теж відбуваються містичні події. Його то видно з води, то земля кудись зникає. Насправді він є каменем, що нагадує зіницю ока. Це добре видно, якщо знімати озеро з дрона. Пояснити рухомість острівця можна дуже просто – коли вода в озері прибуває, рівень підіймається, і його не видно. Потім він знову виринає на оглядини.

Легенда

Легенди про озеро Синевир. Фото odinfakt.com

Подейкують, що озеро у горах утворилося через сльози дівчини на ім’я Синь. Донька заможного князя покохала звичайного пастуха Вира. От батько дівчини й наказав убити молодика каменюкою. Дівчина так багато плакала з горя, що на місці довкола знаряддя вбивства й утворилося озеро.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Стрілець, Овен, Діва: очікуйте на неприємності

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Стрілець, Овен, Діва: п'ятниця розкриє вам всю правду про людей з вашого оточення. Астрологічний прогноз.

Новий “Холостяк” Олександр “Терен” Будько дав інструкцію учасницям: якою має бути його ідеальна дівчина

Олександр "Терен" Будько нещодавно став новим героєм реаліті-шоу "Холостяк". Він прийшов на програму у пошуках кохання і розповів, якою повинна бути ідеальна дівчина, щоб йому сподобатися.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Терези, Лев, Скорпіон: знаходьте всюди компроміс

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Терези, Лев, Скорпіон: спробуйте вислухати кожного та дати слушні поради - це піде вам на користь.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Телець, Риби: зовсім скоро все вирішиться

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Телець, Риби: астрологи прогнозують, що п'ятниця буде важливою для вашого майбутнього.