10 українських слів, які починаються на букву “И”: ви точно знали не всі з них. Поповнюємо словниковий запас

Багато хто ще зі школи запам'ятав, що на букву "И" не починаються ніякі слова в українській мові. Проте правопис, впроваджений у 2019 році, повернув деякі традиційні слова, що "порушують" це правило.

Відтепер доведеться забути шкільний постулат про те, що слів на букву “И” не існує. У сучасній українській мові завдяки новому правопису слова на літеру “и” – це варіації загальновідомих слів, що починаються на літеру “і”.

Так, українці здавна мали слова на літеру “и”, і в нас протягом років різними заборонами відбирали цей пласт культури та ідентифікації. Це абсолютно нормальні, притаманні нашій мові слова. Ви можете допомогти відродити традиційні форми слів, регулярно вживаючи їх у побуті.

Які слова в українській мові починаються на літеру "и"
Які слова в українській мові починаються на літеру “и”

Які слова в українській мові починаються на літеру “и”

  • Ич – службове слово, що використовується як вигук, рівноцінний “бач”. Наприклад: “Ич який хитрий!”.
  • Ива – це назва одного з видів верби: багниці, або верби козячої.
  • Икати – дієслово, вживається у значенні “вимовляти И замість І”.
  • Ирститися – стародавня форма слова хреститися.
  • Идол – те ж саме, що й ідол. Обидва варіанти правильні.
  • Инжир – варіант написання слова інжир.
  • Индичина – м’ясо індика або індички. Зауважте, що сама назва птиці залишається з літерою “і”.
  • Ирод – аналог імені Ірод.
  • Ирій – те ж саме, що і вирій.

Існує також безліч стародавніх слів на букву “И”, які стали архаїчними – втратили свою актуальність, або через заборони перестали вживатися. Це имати (полонити чи брати), интенція (мета, намір), интрата (прибуток) і подібні, а також купа стародавніх слів, які використовувалися для вигуків. Це лише підтверджує факт того, що українці здавна розмовляли так, і не варто з негативом ставитися до нововведень у мовлення, які лише повертають притаманні здавна риси. Давайте відроджувати традиції української мови!

Нові статті

Схожі статті

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.

Напряму: в які країни українці можуть поїхати на потязі без пересадок у 2024 році – повний список

Подорожі з України зараз — дуже складна справа. Втім, "Укрзалізниця" пропонуϵ українцям декілька прямих маршрутів 2024 на потягу без пересадок. Повний список "Один Факт" наводить нижче.