Льодові красуні: вчені розповіли про існування понад 135 видів сніжинок і наголосили — однакових немає

В нашому світі дуже багато схожих людей, рослин, тварин і речей. Але знайти дві абсолютно однакові сніжинки не можливо. Про типи сніжинок та способи їх формування розповів Укрогідрометцентр.

В нашому світі існує чимало схожих подій, людей, рослин і тварин. Але є й дещо унікальне і неповторне — відбитки пальців і котячих носиків, а ще — сніжинки. Гідрометеорологи розповіли, чому у Всесвіті немає двох абсолютно однакових сніжинок.

Однакових сніжинок в природі не існує
Однакових сніжинок в природі не існує

Науковці із українського гідрометеорологічного центру розповіли цікаву інформацію про сніжинки та процес їх утворення. Виявляється, що у всьому Всесвіті неможливо знайти двох абсолютно однакових сніжинок. За своєю структурою вони абсолютно прозорі, оскільки утворюються зі справжнього льоду. Але під час снігових опадів колір криги у складі сніжинок сприймається людським оком як білий. Це тому, що маленькі грані крижаного кристалу віддзеркалюють від себе увесь спектр сонячного світла.

Метеорологи повідомляють, що всього у нашому світі налічується понад 135 різновидів сніжинок. І кожна з них — унікальна, зі своєю формою і структурою. Найбільша з відомих сніжинок мала розмір 3,5 см в діаметрі. Але більша частина сніжинок в діаметрі досягає всього лише 5 міліметрів.

Згідно з інформацією від співробітників гідрометеорологічного центру — кристали льоду, які являють собою яскраву сніжинку — формуються за певних температурних умов, а також — вологості повітря.

Кожна сніжинка - унікальна
Кожна сніжинка – унікальна

Кожна сніжинка народжується унікальною. Наприклад, при температурі повітря -5ºC формуються голчасті льодові кристали. А ось сніжинки плоскої пластинчатої форми створюються природою в умовах температури -15ºC.

Після народження кожна сніжинка набуває унікальної форми, яку не зможе повторити жодна інша крижана красуня.

Синоптики кажуть, що кожна із сніжинок прагне мати симетричну форму. Однак вони мають доволі крихку структуру і часто ламаються. В решті решт через таку крихкість і ламкість й утворюється унікальна форма крижаної красуні.

Саме тому кожна сніжинка виглядає неповторно, має унікальний візерунок і крижану голку.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?