В нашому світі існує чимало схожих подій, людей, рослин і тварин. Але є й дещо унікальне і неповторне — відбитки пальців і котячих носиків, а ще — сніжинки. Гідрометеорологи розповіли, чому у Всесвіті немає двох абсолютно однакових сніжинок.
Науковці із українського гідрометеорологічного центру розповіли цікаву інформацію про сніжинки та процес їх утворення. Виявляється, що у всьому Всесвіті неможливо знайти двох абсолютно однакових сніжинок. За своєю структурою вони абсолютно прозорі, оскільки утворюються зі справжнього льоду. Але під час снігових опадів колір криги у складі сніжинок сприймається людським оком як білий. Це тому, що маленькі грані крижаного кристалу віддзеркалюють від себе увесь спектр сонячного світла.
Метеорологи повідомляють, що всього у нашому світі налічується понад 135 різновидів сніжинок. І кожна з них — унікальна, зі своєю формою і структурою. Найбільша з відомих сніжинок мала розмір 3,5 см в діаметрі. Але більша частина сніжинок в діаметрі досягає всього лише 5 міліметрів.
Згідно з інформацією від співробітників гідрометеорологічного центру — кристали льоду, які являють собою яскраву сніжинку — формуються за певних температурних умов, а також — вологості повітря.
Кожна сніжинка народжується унікальною. Наприклад, при температурі повітря -5ºC формуються голчасті льодові кристали. А ось сніжинки плоскої пластинчатої форми створюються природою в умовах температури -15ºC.
Після народження кожна сніжинка набуває унікальної форми, яку не зможе повторити жодна інша крижана красуня.
Синоптики кажуть, що кожна із сніжинок прагне мати симетричну форму. Однак вони мають доволі крихку структуру і часто ламаються. В решті решт через таку крихкість і ламкість й утворюється унікальна форма крижаної красуні.
Саме тому кожна сніжинка виглядає неповторно, має унікальний візерунок і крижану голку.