27 жовтня всі українці мали можливість перевірити власні знання рідної мови, взявши участь у Радіодиктанті національної єдності. На початку грудня було підбито підсумки.
За результатами перевірки готових робіт виявилося, що помилок у тексті не припустилися лише дві вчительки – Галина Шура з Волинської області та Христина Гоянюк зі Львова. До речі, останній вже 77 років.
Українське радіо сповістило, що лише п’ятьом людям вдалося припуститися однієї посилочки. Тож і щасливчики отримають невеликі презенти за грамотність.
На перевірку надіслали власні роботи близько 20 тисяч українців. Переважно це був електронний формат. Але знайшлися охочі, що написали диктант на папері й надіслали на радіо поштою. Таких старомодних осіб нарахували зо 3 тисячі.
Писали під диктування не лише люди, що перебуваються фізично в Україні. Диктанти на перевірку було надіслано аж із 39 країн. Навіть один екземпляр надійшов з москви, але до когорти переможців не увійшов. У принципі, були залучені всі континенти. Та, як і очікувалося, найбільше зацікавилися писанням тесту під диктування в Україні та Західній Європі.
Серед учасників помітили 90-річну незрячу жінку. Писати їй допомагала помічниця, яка доглядає за бабусею. Експерти, що перевіряли роботи, відзначили, що найчастіше люди помилялися у вживанні ком та двокрапок.
Мовний флешмоб проводиться на Українському радіо з 2000 року. Зазвичай це робиться в День української писемності та мови й набув шаленої популярності та став містком для об’єднання українців у всьому світі.