Ще у наших прапрабабусь існували певні заборони щодо того, що не можна робити в пізній час доби. Давайте розглянемо цей список і зрозуміємо причини.
Не можна виносити сміття
Найпопулярніше повір’я, яке часто зустрічається і в сучасності. Здавна вважалося, що викинута надвір увечері річ – навіть якась дрібничка, – потенційна основа для недоброзичливців, щоб наслати на вас порчу чи пристріт. Окрім цього, наші пращури мали прикмету, що разом зі сміттям, винесеним із хати ввечері, щезне і фінансовий достаток.
Не можна прибиратися
Вважалося, що замітаючи підлоги в хаті, ви виметете з дому щастя та гроші, а якщо ще й вимиєте її – зникне любов, щастя та удача.
Не можна лишати на столі ніж чи брудний посуд
Є повір’я, що залишений на обідньому столі ніж привертає хвороби та сутички до оселі. А брудні тарілки та ложки, що лишився на столі півля вечері, вважався неповагою до домового, який обов’язково помститься за таке невігластво – буде шуміти та вередувати по ночам.
Не можна давати і брати гроші в борг
Пращури уникали “фінансових операцій” в час по заходу сонця – вважалося, що якщо ви дасте комусь в борг, то позбудетеся вдачі в грошових справах, а якщо самі візьмете в борг – то на вас незабаром навалиться нова купа боргів.
Не можна голитися та дивитися в дзеркало
Доволі сороміцька прикмета: гоління пізно ввечері може викликати проблеми в інтимній сфері життя. Також наші предки вірили, що дзеркало в вечірню пору забере в дівчать молодість та красу – і жінки уникали його, адже не хотіли старіти занадто рано.
Не можна виливати воду з ванни, в якій купали немовля
Вважалося, що це може накликати хвороби як і на саму дитину, так і на батьків. Тому краще лишити таку воду стояти до ранку, і вже потім виливати.