З квітня 2021 року в Кропивницькому організували етнолабораторію “Баба Єлька”. За ці роки музей старожитностей розрісся цілою купою вінтажних речей, зібраних у містах та селах Кіровоградщини.
Гурт дівчат почав їздити по селах, збираючи старовинні речі. Попервах мали намір збирати пісні, кулінарні рецепти та спогади старожилів. Але селяни самі почали дарувати цінні раритетні речі, які отримали у спадок від пращурів.
Отак і назбирали старожитностей на цілий музей, за якими можна чітко простежити культуру центральної місцини України. Знайшлися благодійники, які виділили місце на центральній вулиці обласного центру. Так на Театральній відкрилася етнолабораторія. За цей час “Баба Єлька” поповнилася півтора тисячами цінних експонатів.
До великої війни вибиралися в експедиції регулярно – раз на 2 тижні. Після повномасштабного вторгнення мимоволі довелося зробити паузу. Ніхто не знав, що буде далі, й переважно доводилося думати про виживання.
Коли ЗСУ відкинули ворога з півдня та з півночі країни (на Кіровоградщину в перші дні війни заїхала лише одна колона танків, яку вдало розбомбили), обставини змінилися, й етнолабораторія відновила свою роботу.
Тож експедиції хоч і не так часто, як раніше, але відновилися. Знаючи про існування “Баби Єльки”, люди стали й самі приносити стародавні речі – рушники, вишиванки, фотографії, зроблені за часів Єлисаветграда.
В експозиції є жорна, які довелося котити, бо авто не могло під’їхати до покинутого села, й волове ярмо, яке врятували з купи сміття, підготовленої до спалення, й церковні атрибути з церкви, якої вже не існує, та багато інших цінних в історичному плані речей.