В чому різниця між словами “жилий” та “житловий”: пояснення мовознавця. Ви більше не будете це плутати

Українська мова багата на схожі за звучанням, але відмінні за значенням слова. До останньої пари належать "жилий" та "житловий" – у статті є пояснення, завдяки якому ви більше не будете їх плутати.

Українці часто плутають слова “жилий” та “житловий” – на рівні підсвідомості та інтуітивно здається, що ці слова може і не синоніми, але точно близькі за значенням. Як виявилося, ці слова мають різний контекст, хоч і можуть вживатися по відношенню одних і тих же речей.

Доволі часто люди допускаються помилки – калькування з російської мови, – де житлові будинки часто називають “жилой дом”. Варто запам’ятати правильний варіант і використовувати його у повсякденному житті, та навчати рідних і близьких.

В чому різниця між словами “жилий” та “житловий”

Український педагог, досліджувач та популяризатор української мови Олександр Авраменко пояснив, у чому різниця між словами “жилий” та “житловий” і в якому контексті їх варто використовувати. До речі, такі слова – близькі за звучанням та різні за значенням, – називаються паронімами.

Олександр Авраменко пояснив різницю між словами “жилий” та “житловий”

Ще 7 років тому в “Сніданку з 1+1” у своїй рубриці “Урок української мови” Олександр Авраменко пояснив різницю між словами “жилий” та “житловий”.

“У чому ж полягає різниця? Правильно сказати “жилий” фонд міста чи “житловий”? Звичайно ж “житловий фонд міста””, – сказав мовознавець.

Авраменко пояснив, що лексема (слово, мовний зворот – прим. ред.) “житловий” вживаєтсья у значенні “призначений для життя, стосується житла” тощо. Тому правильно казати саме “житловий будинок”, “житловий фонд міста”, “житлова площа” тощо.

А “жилий” уживаєтсья рідше, і має значення “залюднений, обжитий”. Тобто, щоб житловий будинок став жилим, у ньому має якийсь час пожити людина або родина та обжити його. Приклади вживання – “жила кімната”, “жилий куток”.

Нові статті

Схожі статті

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.

Напряму: в які країни українці можуть поїхати на потязі без пересадок у 2024 році – повний список

Подорожі з України зараз — дуже складна справа. Втім, "Укрзалізниця" пропонуϵ українцям декілька прямих маршрутів 2024 на потягу без пересадок. Повний список "Один Факт" наводить нижче.