В чому різниця між словами “жилий” та “житловий”: пояснення мовознавця. Ви більше не будете це плутати

Українська мова багата на схожі за звучанням, але відмінні за значенням слова. До останньої пари належать "жилий" та "житловий" – у статті є пояснення, завдяки якому ви більше не будете їх плутати.

Українці часто плутають слова “жилий” та “житловий” – на рівні підсвідомості та інтуітивно здається, що ці слова може і не синоніми, але точно близькі за значенням. Як виявилося, ці слова мають різний контекст, хоч і можуть вживатися по відношенню одних і тих же речей.

Доволі часто люди допускаються помилки – калькування з російської мови, – де житлові будинки часто називають “жилой дом”. Варто запам’ятати правильний варіант і використовувати його у повсякденному житті, та навчати рідних і близьких.

В чому різниця між словами “жилий” та “житловий”

Український педагог, досліджувач та популяризатор української мови Олександр Авраменко пояснив, у чому різниця між словами “жилий” та “житловий” і в якому контексті їх варто використовувати. До речі, такі слова – близькі за звучанням та різні за значенням, – називаються паронімами.

Олександр Авраменко пояснив різницю між словами “жилий” та “житловий”

Ще 7 років тому в “Сніданку з 1+1” у своїй рубриці “Урок української мови” Олександр Авраменко пояснив різницю між словами “жилий” та “житловий”.

“У чому ж полягає різниця? Правильно сказати “жилий” фонд міста чи “житловий”? Звичайно ж “житловий фонд міста””, – сказав мовознавець.

Авраменко пояснив, що лексема (слово, мовний зворот – прим. ред.) “житловий” вживаєтсья у значенні “призначений для життя, стосується житла” тощо. Тому правильно казати саме “житловий будинок”, “житловий фонд міста”, “житлова площа” тощо.

А “жилий” уживаєтсья рідше, і має значення “залюднений, обжитий”. Тобто, щоб житловий будинок став жилим, у ньому має якийсь час пожити людина або родина та обжити його. Приклади вживання – “жила кімната”, “жилий куток”.

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.