Звісно, не зробивши глибинний етнографічний аналіз вашого прізвища та походження, не можна з точністю стверджувати про приналежність до іншої національності, народності чи іншої меншини. Проте, якщо ви знайшли своє прізвище в своєму списку – варто задуматись.
Які прізвища вказують на іноземне походження чи приналежність до ентічної меншини
Якщо в родині батько був іноземцем чи належав до етнічної меншини, часто прізвисько (і, як наслідок, прізвище) всім членам родини давалося на основі його імені. Згодом до прізвиська, що ставало прізвищем, у певних місцевостсях додавалися характерні суфікси, ну і з часом це прізвище ставало українським і отримало доволі звичне звучання.
Наприклад, Андронік, що було популярним іменем у Греції та грецьких колоніях – зокрема Херсонесі (сучасний Севастополь) і Тірі (Білгород-Дністровський), утворилися прізвища Андрось, Андронатій, Андронюк, Андросяк, Андрончук, а також Андросенко, Андронченко тощо. Зміна однієї букви в прізвищі доволі часто не робить його абсолютно іншим, тому схожі на перечислені прізвища можете теж враховувати до приналежних.
- Базиль (французька форма імені Василь) – Базко, Базько, Базик, Базилевич, Базишин, Базій, Базюк, Базилюк чи Базелюк, Базинюк, Базиленко та схожі.
- Від імені Балаж, що має угорське коріння, походять прізвища Балажко, Балаженко, Балажевич, Балажук, Балазюк, Балащук, Балащак, Балащенко, Болохнюк тощо.
- Бенедикт (латинське походження імені, але популяне воно серед американців та британців) – Бенедь, Бенюк, Бенесюк, Бенещук, Бенишевський, Бенищенко, Бененко.
- Войцех (польське) – Войткевич, Войцишин, Войцехівській та ін., Войтко, Войтниченко.
- Дьордь (угорськ.) – Дьордь, Дордик, Дьордяй, Дордич, Дорденко та молдоавське Діордіца.
- Від євсрейського імені Зелік походять цікаві прізвища Зейлик, Зелік, Зейлюк, Зеліченко.
- Від імені Іво (давньонім.) – Івчак, Івчишин, Івченко, Івон, Івончак, Івоненко, Івониченко тощо.
Звісно, існує набагато більше подібних прізвищ, але всі подібні важко перечислити в одній статті. Шукайте інформацію про походження власних прізвищ та імен, і уникайте російських сайтів – це не лише приносить дохід до країни-агресора, а й надає вам неправильне уявлення про ім’я чи прізвище, адже наші сусіди любили перекручувати історичні факти під себе. Сподіваємося, цей матеріал спонукає вас до дослідження власного роду.