В передостанні тижні 2023 року на території різних українських міст мешканці бачили незвичного птаха. Цей пернатий гість мешкає в тайгових лісах, але іноді залітає в українські міста, щоб поласувати тут ялинковими шишками і насінням ялинок. Свої гнізда ця пташка будує лише в Карпатах, а ось нальоти може здійснювати далеко за межами свого гніздового ареалу.
Протягом жовтня, листопада і грудня 2023 року ялинових шишкарів бачили в різних куточках України — на заході, півночі, сході і в центральній частині країни. Впізнати цього птаха можна по перехрещеному дзьобу.
Ялиновий шишкар водиться в Київському ботанічному саду, бачили його і серед ялинок в Бучанському районі. Він належить до виду горобцеподібних птахів породи в’юркових і будує свої гніздечка на території Європи, Азії, лісах Північної Америки. Деякі популяції та підвиди ялинового шишкаря зустрічаються в ялинових та псевдотсугових лісах на трьох різних континентах планети Земля.
Ялиновий шишкар створює свої гнізда виключно на хвойних деревах і в своєму гніздечку відкладає по 3-5 яєць. Цей вид пернатих мешканців тайгових лісів поширений переважно в ялинових та мішаних лісах Європи, Північно-Західної Африки, Північної і Центральної Америки (до самої Гватемали на півдні).
Повсюдно ялинкові шишкарі поширені в тайзі. В південній частині Європи цей птах з крючкоподібним дзьобом зустрічається навіть в горах, в поясі з хвойними лісами. Мешкає він переважно на висотах від 1200 до 2000 метрів над рівнем моря.
Під час своїх неперіодичних нальотів в українські міста ялиновий шишкар поширений найбільше. Пташка може залітати на територію Ісландії, Казахстана, Монголії. Іноді зустрічається на Ведмежому острові, залітає в Гренландію, Каліфорнію і на Бермудські острови. В кедровниках побачити шишкаря неможливо – він там не з’являється.
На території України ялиновий шишкар — це осілий або зимуючий птах, що зустрічається на північному сході Полісся, Кримських гір та Карпат.