Факт № 1. Традиція прикрашати ялинку на Різдво і Новий Рік з’явилася в Європі в 16 столітті.
Факт № 2. Прикраси на різдвяно-новорічних ялиноньках раніше були їстівними. Святкове дерево прикрашали солодощами, льодяниками, яблуками, печивом, фруктами.
Факт № 3. Раніше ялинку прикрашали зовсім не різнокольоровими гірляндами, а… свічками.
Факт № 4. Їстівні прикраси з часом були замінені виробами з фольги, вати чи паперу.
Факти № 5. Перші кульки для прикрашання новорічних дерев створили в 1848 році, в німецькому містечку Лауша. Ці прикраси виготовляли зі скла, яке всередині покривали зсередини шаром свинцю. Згодом свинець замінили на нітрат срібла.
Факт № 6. Перші прототипи сучасних новорічних іграшок з’явилися у XVIII столітті. Це фігурки виготовлялись з латуні, яєчних шкарлупок і позолочених шишок.
Факт № 7. Перший завод, на якому виготовляли новорічні іграшки, був відкритий в 1867 році.
Факт № 8. Ідея прикрашати новорічні і різдвяні ялинки скляними кулями прийшла до людей в той рік, коли яблука не вродили. Прикрашати ялинку свіжими яблуками давно стало доброю традицією, але в рік неврожаю склодуви вирішили виготовити штучні яблука у вигляді скляних куль.
Факт № 9. До початку XX століття в моді були розкішні ялинки, які посипали різноманіттям яскравих іграшок і мішурою (сріблястими нитками).
Факт № 10. На початку XX століття в Україні були популярні круглі кулі, намисто, скляні бурульки, пап’є-маше, прикраси із вати або тканини.
Факт № 11. Багато ялинкових прикрас мають певну символіку. Наприклад, зірка, що вінчає верхівку різдвяної ялинки уособлює собою Віфлеємську зірку. Різнокольорові кулі — це заборонені плоди яблук із райського деревця, які з’їли Адама та Єва.
Факт № 12. Слово “Гірлянда” прижилося в різних мовах, а його справжнє походження — старофранцузське “Gerland”. Саме ним французи називали прикрасу, складену з квітів, сплетених в єдиний ланцюжок.
Факт № 13. Наприкінці 80-х років в Україні з’явився новий тренд — віра у гороскопи. Це позначилось і на ялинкових прикрасах. В продажу стали з’являтись кулі із символами року, а ще — знаками Зодіаку. Вони залишаються модними і в наш час.
Факт № 14. В 2000-х роках в Україні з’являється новий тренд – різдвяні і новорічні ялинки стали прикрашати іграшками одного або двох кольорів (блакитний і жовтий, золотий і червоний, синій та срібний і т. д.).
Факт № 15. Кожна країна має свої традиційні ялинкові іграшки, якими прикрашають ялинки на щастя. Наприклад, у Фінляндії це — прапорці та свічки, у Німеччині — лускунчик, а в скандинавських країнах — різдвяний козел. В Бразилії новорічним талісманом вважають шматочок бавовни, в Америці — фігурку ангела. Японці ж до новорічних свят вручну вишивають кульки темарі.