Мешканці Іванкова проявили неабияку мужність: врятували для нащадків шедеври – роботи Марії Примаченко

Роботи художниці Марії Примаченко не сплутаєш ні з якими іншими. На Київщині у містечку Іванків картини зберігалися в історико-краєзнавчому музеї. Завдяки місцевим шедеври вдалося врятувати.

Іванків на Київщині більш як місяць перебував під окупацією. За цей час музей, в якому головними експонатами були роботи Марії Примаченко, згорів вщент. Надійшла інформація, що картини знищено остаточно. Та згодом стало відомо, що місцеві мешканці врятували кілька шедеврів.

На жаль, після влучання у приміщення музею снаряду у вогні згоріла більшість експонатів. Та деякі краєзнавчі надбання вдалося врятувати. Люди радіють, що залишилося найцінніше.

Картини Марії Примаченко врятували з музею

На в’їзді в населений пункт тривав бій, окупанти вже колесили вулицями. Місцеві переховувалися в укриттях. Довкола постійно щось гупало й злітало в повітря. У період відносного затишшя люди вилізли з підвалів і побачили, як палає дах музею. Сильний вітер посприяв, що дерев’яні перекриття згоріли за лічені хвилини.

Сторож та кілька людей вибили вікна, в які ще можна було залізти, й почали виносити експонати. За 20 хвилин стеля прогнулася, та люди не зважали. Передавали у вікна картини й декоративні знаряддя, допоки була можливість.

Картини Марії Примаченко врятували з музею

На щастя, жоден із рятувальників не постраждав. Врятовані картини навіть не потребували реставрації. Переховали їх у надійному місці. Лише чотирьом людям була відома схованка. Отак і врятували шедеври. Росіяни цінними експонатами навіть не цікавилися. Їх більше приваблювали ноутбуки, вентилятори та інша техніка.

Праонука Марії Примаченко Анастасія переконана, що музей буде відновлено, і кошти для цієї благородної справи обов’язково знайдуться. Було також вирішено створити мистецьку резиденцію в селі Болотня в будинку, де народилася мисткиня.

У вересні 2022 року в Києві відкрили виставку “Марія Примаченко. Врятоване”, де показали 14 картин художниці, які витягли з полум’я. Всього в музеї в Іванкові їх було понад два десятки.

Нові статті

Схожі статті

Графік відключення світла на 19 червня: де і коли будуть вимикати світло — що кажуть в Укренерго та ДТЕК

Компанія "Укренерго" і ДТЕК надали актуальні графіки погодинних відключень світла для промислових та побутових споживачів на 19 червня 2024 року. Дізнайтесь, коли та де вимикатимуть світло?

Цей етап вже пройдено та безуспішно: Тіна Кароль вперше розповіла, чому більше не хоче виходити заміж

Тіна Кароль не афішує своє особисте життя, однак їй доволі часто приписують романи з іншими медійними людьми: чи збирається співачка одружуватись вдруге?

Не холостячка, як думають всі: Анастасія Приходько показала, як виглядає її чоловік, якому народила 2 дітей

Анастасія Приходько вирішила поділитись моментами особистого життя та показалась разом із чоловіком Олександром: що відомо про чоловіка співачки?

Вся правда вийшла назовні: Віктор Павлік розповів, чому насправді пішов від екс-дружини – знайшов нову

Віктор Павлік був одружений не один раз та навіть не два, але що ставало причиною розлучення? Невже в останньому шлюбі Катерина Репяхова стала тою самою, заради якої він пішов від дружини.