Озеру на Кіровоградщині приписують містичні властивості: нікому не вдалося виміряти дно Берестуватого

Неподалік міста Знам'янки, що на Кіровоградщині, розпочинається Чорний ліс. Він має чимало загадкових місць. Одним із таких є озеро Берестувате. Місцеві твердять, що воно не має дна.

Всі спроби виміряти глибину озера Берестувате, що у Знам’янці Кропивницького району, завершилися пшиком. Мотузки, опущені у воду, загадковим чином обривалися. Водолази, які намагалися зануритися у воду, стикалися з незрозумілими перешкодами й змушені були повертатися на поверхню ні з чим.

Озеро Берестувате не має дна

Один із таких сміливців залишився в озері назавжди. Його тіло так і не було знайдено. Подейкують, що в озерній воді водяться русалки, які несуть загрозу кожному, хто порушить їхній спокій.

Сторож на базі частенько розповідав, що чув ночами жіночі крики, сміх й стогони. А згодом і сам безслідно зник. Й досі шокує історія знам’янських студентів. У червні 1970 року 13 юнаків та дівчат прийшли на берег Берестуватого, щоб провести обряд і втрапити у потойбіччя.

Озеро Берестувате не має дна

Що сталося тієї жахливої ночі, ніхто ніколи не дізнається. Молодь уранці знайшли мертвою. Жодних слідів насильницької смерті виявлено не було. У всіх студентів причиною смерті була зупинка серця.

Ще однією незрозумілою особливістю таємничого озера є плавучі острівці. Вони рухаються по водній поверхні, змінюючи розташування зі швидкістю 5 кілометрів на рік. Перебувати довго біля цього містичного озера не наважується ніхто, оскільки все може закінчитися доволі сумно.

Озеро Берестувате не має дна

Серед робіт відомого картографа Гійома Левассера де Боплана є чимало карт України. Знайшли й фрагмент Чорного лісу з озером Берестуватим. Мапа має приписочку “таємничий світ”. Те, що на ній зображено, не збігається з офіційною картою, датованою 1650 роком, яка й досі зберігається у Стокгольмі.

Нові статті

Схожі статті

Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олег Винник показав єдину жінку, в яку закохався ще студентом

Олег Винник — співак, що підкорив серця багатьох українок. Довгий час цього красеня з блакитними очима вважали холостяком. Та насправді своє перше і єдине кохання він зустрів ще в студентські роки.

Робота – це робота: Наталія Сумська розповіла, як робота в театрі зі своїм сином вплинула на їхні відносини

Акторка Наталія Сумська розповіла, які відносини має зі своїм сином В'ячеславом Хостікоєвим, адже їх об'єднує одна робота в театрі: чи спілкуються між собою?

Як правильно користуватись бойлером, щоб не віддавати за електроенергію останні гроші: експертні поради

Бойлер — один з найбільш затратних в плані споживання електричної енергії прилад. Як правильно ним користуватися, щоб від сум в платіжках не темніло в очах? Читайте детальніше на сайті "Один Факт".