Прилетіла зимувати: у біосферному заповіднику на території Чорнобиля зараз оселилась найменша сова України

До радіаційно-екологічного біосферного заповіднику завітав рідкісний гість. Науковці кажуть — прилетів на зимівлю. Що це за пташка і чому в Україні її бачать не часто? Читайте відповідь у матеріалі.

На території біосферного заповідника у Чорнобилі зараз мешкає рідкісний різновид птаха: сичик-горобець. Назвали його так через те, що він має зовнішність сови, але за розмірами тіла більше схожий на горобця.

Сичик-горобець завітав до заповіднику у Чорнобилі
Сичик-горобець завітав до заповіднику у Чорнобилі

Прес-служба біосферного заповідника в Чорнобилі повідомляє, що цей сичик вважається найменшою совою у фауні України. Вага тіла в цього птаха – лише 50-77 грамів, а його довжина складає лише 15-17 см разом із пір’ячком. В заповідній території виявили приблизно 39 осередків перебування цієї маленької пташки. Загальна чисельність цих сичиків складає приблизно 50-60 пар.

Науковці зазначають, що ще на початку XXI століття найменшої сови на території зони відчуження не зустрічали. Вперше цього птаха побачили влітку 2009 року — на території Луб’янського лісництва. В той час було виявлено лише 5 місць перебування птахів.

Співробітники заповіднику в Чорнобилі повідомили, що сичики-горобці ведуть переважно осілий спосіб життя. Але з настанням зими і наближенням холодів деякі дорослі пташки та переважна більшість молоді починають відкочовувати на південь країни.

Сичик-горобець відрізняється від інших різновидів сов способом полювання. Якщо великі родичі цього птаха полюють лише вночі, то сичик-горобець виходить на промисел зранку і продовжує його до настання сутінок. Харчується найменша сова України переважно дрібними пташками, мишами та іншими дрібними гризунами.

Сичик-горобець має дуже спокійний характер, тому завжди підпускає людей до себе дуже близько. Завдяки цьому пташку легко сфотографувати з різних ракурсів.

До речі, до Чорнобильского радіаційно-екологічного біосферного заповіднику нещодавно повернулась євразійська рись, яке ще в минулому столітті зникла з території українського Полісся. її зафіксувала камера фотопастки.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?