Прилетіла зимувати: у біосферному заповіднику на території Чорнобиля зараз оселилась найменша сова України

До радіаційно-екологічного біосферного заповіднику завітав рідкісний гість. Науковці кажуть — прилетів на зимівлю. Що це за пташка і чому в Україні її бачать не часто? Читайте відповідь у матеріалі.

На території біосферного заповідника у Чорнобилі зараз мешкає рідкісний різновид птаха: сичик-горобець. Назвали його так через те, що він має зовнішність сови, але за розмірами тіла більше схожий на горобця.

Сичик-горобець завітав до заповіднику у Чорнобилі
Сичик-горобець завітав до заповіднику у Чорнобилі

Прес-служба біосферного заповідника в Чорнобилі повідомляє, що цей сичик вважається найменшою совою у фауні України. Вага тіла в цього птаха – лише 50-77 грамів, а його довжина складає лише 15-17 см разом із пір’ячком. В заповідній території виявили приблизно 39 осередків перебування цієї маленької пташки. Загальна чисельність цих сичиків складає приблизно 50-60 пар.

Науковці зазначають, що ще на початку XXI століття найменшої сови на території зони відчуження не зустрічали. Вперше цього птаха побачили влітку 2009 року — на території Луб’янського лісництва. В той час було виявлено лише 5 місць перебування птахів.

Співробітники заповіднику в Чорнобилі повідомили, що сичики-горобці ведуть переважно осілий спосіб життя. Але з настанням зими і наближенням холодів деякі дорослі пташки та переважна більшість молоді починають відкочовувати на південь країни.

Сичик-горобець відрізняється від інших різновидів сов способом полювання. Якщо великі родичі цього птаха полюють лише вночі, то сичик-горобець виходить на промисел зранку і продовжує його до настання сутінок. Харчується найменша сова України переважно дрібними пташками, мишами та іншими дрібними гризунами.

Сичик-горобець має дуже спокійний характер, тому завжди підпускає людей до себе дуже близько. Завдяки цьому пташку легко сфотографувати з різних ракурсів.

До речі, до Чорнобильского радіаційно-екологічного біосферного заповіднику нещодавно повернулась євразійська рись, яке ще в минулому столітті зникла з території українського Полісся. її зафіксувала камера фотопастки.

Нові статті

Схожі статті

Графік відключення світла на 19 червня: де і коли будуть вимикати світло — що кажуть в Укренерго та ДТЕК

Компанія "Укренерго" і ДТЕК надали актуальні графіки погодинних відключень світла для промислових та побутових споживачів на 19 червня 2024 року. Дізнайтесь, коли та де вимикатимуть світло?

Цей етап вже пройдено та безуспішно: Тіна Кароль вперше розповіла, чому більше не хоче виходити заміж

Тіна Кароль не афішує своє особисте життя, однак їй доволі часто приписують романи з іншими медійними людьми: чи збирається співачка одружуватись вдруге?

Не холостячка, як думають всі: Анастасія Приходько показала, як виглядає її чоловік, якому народила 2 дітей

Анастасія Приходько вирішила поділитись моментами особистого життя та показалась разом із чоловіком Олександром: що відомо про чоловіка співачки?

Вся правда вийшла назовні: Віктор Павлік розповів, чому насправді пішов від екс-дружини – знайшов нову

Віктор Павлік був одружений не один раз та навіть не два, але що ставало причиною розлучення? Невже в останньому шлюбі Катерина Репяхова стала тою самою, заради якої він пішов від дружини.