Прилетіла зимувати: у біосферному заповіднику на території Чорнобиля зараз оселилась найменша сова України

До радіаційно-екологічного біосферного заповіднику завітав рідкісний гість. Науковці кажуть — прилетів на зимівлю. Що це за пташка і чому в Україні її бачать не часто? Читайте відповідь у матеріалі.

На території біосферного заповідника у Чорнобилі зараз мешкає рідкісний різновид птаха: сичик-горобець. Назвали його так через те, що він має зовнішність сови, але за розмірами тіла більше схожий на горобця.

Сичик-горобець завітав до заповіднику у Чорнобилі
Сичик-горобець завітав до заповіднику у Чорнобилі

Прес-служба біосферного заповідника в Чорнобилі повідомляє, що цей сичик вважається найменшою совою у фауні України. Вага тіла в цього птаха – лише 50-77 грамів, а його довжина складає лише 15-17 см разом із пір’ячком. В заповідній території виявили приблизно 39 осередків перебування цієї маленької пташки. Загальна чисельність цих сичиків складає приблизно 50-60 пар.

Науковці зазначають, що ще на початку XXI століття найменшої сови на території зони відчуження не зустрічали. Вперше цього птаха побачили влітку 2009 року — на території Луб’янського лісництва. В той час було виявлено лише 5 місць перебування птахів.

Співробітники заповіднику в Чорнобилі повідомили, що сичики-горобці ведуть переважно осілий спосіб життя. Але з настанням зими і наближенням холодів деякі дорослі пташки та переважна більшість молоді починають відкочовувати на південь країни.

Сичик-горобець відрізняється від інших різновидів сов способом полювання. Якщо великі родичі цього птаха полюють лише вночі, то сичик-горобець виходить на промисел зранку і продовжує його до настання сутінок. Харчується найменша сова України переважно дрібними пташками, мишами та іншими дрібними гризунами.

Сичик-горобець має дуже спокійний характер, тому завжди підпускає людей до себе дуже близько. Завдяки цьому пташку легко сфотографувати з різних ракурсів.

До речі, до Чорнобильского радіаційно-екологічного біосферного заповіднику нещодавно повернулась євразійська рись, яке ще в минулому столітті зникла з території українського Полісся. її зафіксувала камера фотопастки.

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.