Підземний світ України: чому лабіринти Кафедрального костелу у Луцьку вважають наймістичнішими

Луцькі підземелля – особлива тема для розповіді. Навіщо їх будували і чи насправді ці ходи ведуть... за кордон? "Один Факт" детально розповість про овіяне легендами і містичними історіями місце.

Луцькі підземелля — одна із найзагадковіших тем сучасності. Історія підземних ходів під кафедральним костелом Петра і Павла у Луцьку мало досліджена і овіяна великою кількістю легенд, містичних і підчас моторошних історій.

Підземний світ України: Луцькі підземелля
Підземний світ України: Луцькі підземелля

Хтось розповідає про те, що в підземеллях Луцька мешкають привиди. Дехто свято вірить: підземні ходи під костелом… ведуть на Дубно, Острог чи Забороль. “Один Факт” пропонує вам дізнатись більше цікавої інформації про старовинні луцькі підземелля.

Легенди про таємничі підземелля у Луцьку існують десятиліттями. Зазвичай їх використовують заради популяризації туристичних екскурсій. Мовляв, є шанс поринути у містичний підземний світ, де мешкають привиди і можна прогулятися підземними ходами, що тягнуться на десятки і сотні кілометрів.

Підземелля у Луцьку: таємниці, легенди, містичні історії
Підземелля у Луцьку: таємниці, легенди, містичні історії

Легенди, це, звісно — гарний хід. Але через них частіше за все втрачається первинний ланцюжок давніх свідчень про луцькі підземелля. Треба зауважити, що масштабних археологічних досліджень у Луцьку ніхто не проводив і тому ті свідчення, що вдалось здобути історикам — доволі скудні.

Підземелля під кафедральним костелом Петра і Павла у Луцьку
Підземелля під кафедральним костелом Петра і Павла у Луцьку

Старожили цієї місцевості розповідають, що бачили під землею ходи, які йшли під Стир, або ж обривалися обвалами гірської породи.

Костел Петра і Павла, під яким простираються ці підземні ходи, був збудований ще в 1639 році. На сьогоднішній день його вважають одним із наймістичніших місць у Луцьку.

Підземні підвали раніше використовували для різноманітних цілей. Під час військових дій тут облаштовували склад для боєприпасів і лазарет. Також в цьому підземеллі колись була в’язниця для тортур і утримання злодіїв.

Мабуть, саме через це і з’явилася велика кількість моторошних історій про духів и привидів тих людей, які прийняли в цих підземеллях мученицьку смерть.

Луцькі підземелля в давні часи використовувались як лазарет чи сховище від татар
Луцькі підземелля в давні часи використовувались як лазарет чи сховище від татар

В давні часи підземелля Луцька використовували і… як склеп. Тут ховали заможних городян, єпископів та меценатів. Пройшло багато років і ці священні усипальниці були розгромлені та розкрадені.

Рештки ж тіл звалили до купи. Взагалі, відчуття від подорожі підземеллями Петропавлівського костелу можна описати як екстремальні. Погано освітлені коридори разом із напіврозваленими усипальницями створюють містичний антураж, посеред якого точно можна повірити в привидів і духів.

А ще такі підземелля в Середньовіччі використовували задля зберігання продуктів та переховування від ворогів. Наприклад, підземні ходи в Луцьку часто використовували для того, щоб сховатись від набігів татар.

Зараз по підземеллям Луцька проводять цікаві екскурсії. Вхід у потаємний підземний світ відкритий з раннього ранку і до самого пізнього вечора. Вартість екскурсіонного туру для дітей складає 200 гривень, а для дорослих: 280 гривень. Групове бронювання коштує дешевше: 180 гривень з дитини за умови формування екскурсіонної групи з 30 осіб і 250 гривень з дорослої людини за умови групового бронювання від 30 осіб.

Нові статті

Схожі статті

Графік відключення світла на 19 червня: де і коли будуть вимикати світло — що кажуть в Укренерго та ДТЕК

Компанія "Укренерго" і ДТЕК надали актуальні графіки погодинних відключень світла для промислових та побутових споживачів на 19 червня 2024 року. Дізнайтесь, коли та де вимикатимуть світло?

Цей етап вже пройдено та безуспішно: Тіна Кароль вперше розповіла, чому більше не хоче виходити заміж

Тіна Кароль не афішує своє особисте життя, однак їй доволі часто приписують романи з іншими медійними людьми: чи збирається співачка одружуватись вдруге?

Не холостячка, як думають всі: Анастасія Приходько показала, як виглядає її чоловік, якому народила 2 дітей

Анастасія Приходько вирішила поділитись моментами особистого життя та показалась разом із чоловіком Олександром: що відомо про чоловіка співачки?

Вся правда вийшла назовні: Віктор Павлік розповів, чому насправді пішов від екс-дружини – знайшов нову

Віктор Павлік був одружений не один раз та навіть не два, але що ставало причиною розлучення? Невже в останньому шлюбі Катерина Репяхова стала тою самою, заради якої він пішов від дружини.