Луцькі підземелля — одна із найзагадковіших тем сучасності. Історія підземних ходів під кафедральним костелом Петра і Павла у Луцьку мало досліджена і овіяна великою кількістю легенд, містичних і підчас моторошних історій.
Хтось розповідає про те, що в підземеллях Луцька мешкають привиди. Дехто свято вірить: підземні ходи під костелом… ведуть на Дубно, Острог чи Забороль. “Один Факт” пропонує вам дізнатись більше цікавої інформації про старовинні луцькі підземелля.
Легенди про таємничі підземелля у Луцьку існують десятиліттями. Зазвичай їх використовують заради популяризації туристичних екскурсій. Мовляв, є шанс поринути у містичний підземний світ, де мешкають привиди і можна прогулятися підземними ходами, що тягнуться на десятки і сотні кілометрів.
Легенди, це, звісно — гарний хід. Але через них частіше за все втрачається первинний ланцюжок давніх свідчень про луцькі підземелля. Треба зауважити, що масштабних археологічних досліджень у Луцьку ніхто не проводив і тому ті свідчення, що вдалось здобути історикам — доволі скудні.
Старожили цієї місцевості розповідають, що бачили під землею ходи, які йшли під Стир, або ж обривалися обвалами гірської породи.
Костел Петра і Павла, під яким простираються ці підземні ходи, був збудований ще в 1639 році. На сьогоднішній день його вважають одним із наймістичніших місць у Луцьку.
Підземні підвали раніше використовували для різноманітних цілей. Під час військових дій тут облаштовували склад для боєприпасів і лазарет. Також в цьому підземеллі колись була в’язниця для тортур і утримання злодіїв.
Мабуть, саме через це і з’явилася велика кількість моторошних історій про духів и привидів тих людей, які прийняли в цих підземеллях мученицьку смерть.
В давні часи підземелля Луцька використовували і… як склеп. Тут ховали заможних городян, єпископів та меценатів. Пройшло багато років і ці священні усипальниці були розгромлені та розкрадені.
Рештки ж тіл звалили до купи. Взагалі, відчуття від подорожі підземеллями Петропавлівського костелу можна описати як екстремальні. Погано освітлені коридори разом із напіврозваленими усипальницями створюють містичний антураж, посеред якого точно можна повірити в привидів і духів.
А ще такі підземелля в Середньовіччі використовували задля зберігання продуктів та переховування від ворогів. Наприклад, підземні ходи в Луцьку часто використовували для того, щоб сховатись від набігів татар.
Зараз по підземеллям Луцька проводять цікаві екскурсії. Вхід у потаємний підземний світ відкритий з раннього ранку і до самого пізнього вечора. Вартість екскурсіонного туру для дітей складає 200 гривень, а для дорослих: 280 гривень. Групове бронювання коштує дешевше: 180 гривень з дитини за умови формування екскурсіонної групи з 30 осіб і 250 гривень з дорослої людини за умови групового бронювання від 30 осіб.