Забудьте слово “жаркое”: як правильно називати українською цю та інші страви національної кухні

Як часто ми чуємо в побуті слова "уха", "жаркое" й таке інше. Насправді ж в українській мові є відповідні назви цих страв. Та багато хто продовжує послуговуватися мовними кальками з російської.

Юшка

Якщо готуєте першу страву з додаванням риби – окуня, судака, карася тощо – ніколи не називайте її “уха”. Насправді це юшка. Таку ще козаки готували, додаючи подрібнений часник, сіль, мелений перець та нарізану зелень. Як бачите, з тих далеких часів мало що змінилося. Іноді риб’ячу юшку заправляли борошном. Тоді називали наїдок щербою.

Правильні назви українських страв

Холодець

Називати суто українську страву “холодное” теж неправильно. Шматочки м’яса, залиті густим м’ясним наваром можуть бути виключно холодцем. Хто винайшов цю драглисту страву, достеменно невідомо. Швидше за все, помітили, що кістковий навар гарненько застигає, от і почали відділяти м’ясо від кісток і заливати наваристим бульйоном.

Правильні назви українських страв

Сластьони

Забути треба й слово “пончики”, використовуючи український аналог сластьони. Наші предки здавна готували ці солодощі. Навіть у “Енеїді” Котляревського можна побачити згадку про цей десерт. Зазвичай це кульки з тіста, підсмажені у великій кількості олії. Готові солодкі вироби присипають цукровою пудрою.

Правильні назви українських страв

Вергуни

Для “хрустиков” є український відповідник – вергуни. Для їх виготовлення замішується тісто на яйцях із додаванням молока. Обов’язково слід влити трішечки спиртного. З готового тіста розкачують корж, який нарізають на смужки. Їх заплітають кісками й опускають на декілька хвилин у киплячий смалець.

Правильні назви українських страв

Печеня

Ніякого “жаркого” на столі в українців не повинно бути. Виключно печеня – м’ясна страва з картоплею та іноді з грибами. Жодні вечорниці в наших пращурів не обходилися без такого частування.

Правильні назви українських страв

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?