Забудьте слово “жаркое”: як правильно називати українською цю та інші страви національної кухні

Як часто ми чуємо в побуті слова "уха", "жаркое" й таке інше. Насправді ж в українській мові є відповідні назви цих страв. Та багато хто продовжує послуговуватися мовними кальками з російської.

Юшка

Якщо готуєте першу страву з додаванням риби – окуня, судака, карася тощо – ніколи не називайте її “уха”. Насправді це юшка. Таку ще козаки готували, додаючи подрібнений часник, сіль, мелений перець та нарізану зелень. Як бачите, з тих далеких часів мало що змінилося. Іноді риб’ячу юшку заправляли борошном. Тоді називали наїдок щербою.

Правильні назви українських страв

Холодець

Називати суто українську страву “холодное” теж неправильно. Шматочки м’яса, залиті густим м’ясним наваром можуть бути виключно холодцем. Хто винайшов цю драглисту страву, достеменно невідомо. Швидше за все, помітили, що кістковий навар гарненько застигає, от і почали відділяти м’ясо від кісток і заливати наваристим бульйоном.

Правильні назви українських страв

Сластьони

Забути треба й слово “пончики”, використовуючи український аналог сластьони. Наші предки здавна готували ці солодощі. Навіть у “Енеїді” Котляревського можна побачити згадку про цей десерт. Зазвичай це кульки з тіста, підсмажені у великій кількості олії. Готові солодкі вироби присипають цукровою пудрою.

Правильні назви українських страв

Вергуни

Для “хрустиков” є український відповідник – вергуни. Для їх виготовлення замішується тісто на яйцях із додаванням молока. Обов’язково слід влити трішечки спиртного. З готового тіста розкачують корж, який нарізають на смужки. Їх заплітають кісками й опускають на декілька хвилин у киплячий смалець.

Правильні назви українських страв

Печеня

Ніякого “жаркого” на столі в українців не повинно бути. Виключно печеня – м’ясна страва з картоплею та іноді з грибами. Жодні вечорниці в наших пращурів не обходилися без такого частування.

Правильні назви українських страв

Нові статті

Схожі статті

Любовний гороскоп на червень 2024: які романтичні сюрпризи чекати знакам Зодіаку в перший місяць літа

Любовний гороскоп на червень 2024 розповість, які сюрпризи підготував перший місяць літа кожному з 12-ти знаків Зодіаку в романтичній сфері життя. Дізнайтесь, кого чекають гармонія і довіра.

Діма Коляденко розсекретив, скільки заробляϵ за місяць і скільки має віддати: сума в десятки тисяч гривень

Артист Дмитро Коляденко зізнався, скільки заробляϵ за місяць і яку суму винен банку. Хореограф не маϵ заробітків, які були раніше. Однак на оренду квартири чи номеру в готелі йому цілком вистачаϵ.

Всі чоловіки Ади Роговцевої, яка стала іконою жіночої краси: закохалася у вчителя і була розлучницею

Ада Роговцева має вигляд милої, ніжної та дуже правильної жінки. Але й у душі цієї праведниці здатні палати шалені пристрасті. Ось так і трапилося в житті акторки заборонене кохання.

“Ми більше не можемо це приховувати”: Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська очікують на поповнення

Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська опублікували відео, в якому натякнули на те, що вони чекають поповнення: невже між суддями "МастерШеф" роман?